Genialne zakupyW Lidlu kupisz świeże mleko od krowy. Smak dzieciństwa

W Lidlu kupisz świeże mleko od krowy. Smak dzieciństwa

Kobieta bierze butelkę mleka z półki
Kobieta bierze butelkę mleka z półki
Źródło zdjęć: © via Getty Images | Oscar Wong

21.02.2024 07:04, aktual.: 21.02.2024 08:00

Chcesz wrócić pamięcią do wakacji u babci, gdy ta podawała ci kanapki z dżemem i szklankę mleka prosto od krowy? Lidl ci w tym pomoże. W najnowszej ofercie sklepu można znaleźć wiejskie mleko, które wyróżnia się na tle konkurencji zarówno smakiem jak i wyglądem. Taki produkt dotychczas można było dostać jedynie u lokalnego rolnika, a teraz stoi na półkach w sieciówce.

Mleko mleku nierówne, a przekonać się o tym możemy zwłaszcza wtedy, gdy patrzymy na daty przydatności do spożycia. Produkty, które mogą stać na półce przez kilkanaście miesięcy, mają mało wspólnego z naturalnym mlekiem. Lidl postanowił wzbogacić swój asortyment o produkt z innowacyjnego gospodarstwa Agrocoop. Ich mleko właśnie zasiliło półki spożywczego dyskontu. Dlaczego ten produkt jest taki wyjątkowy? Otóż szklanka takiego mleka przywołuje smak dzieciństwa.

Mleko w szklanych butelka zawitało do Lidla

Dawno temu, gdy supermarkety widywało się jedynie na ekranie telewizora, wielu ludzi kupowało ekologiczne produkty prosto od rolników. Jednym z nich było świeże mleko od krowy w szklanych butelkach, które oddawało się do ponownego napełnienia. Niektórzy pamiętają ten smak do dziś, lecz nie są w stanie znaleźć idealnego zamiennika tego produktu. Jeśli również jesteś w tej grupie, być może Lidl rozwiąże twój problem. Na sklepowych półkach pojawiło się mleko w szklanych butelkach, które pochodzi z ekologicznego gospodarstwa Agrocoop.

Produkt posiada minimalną zawartość tłuszczu na poziomie 3,8 proc. A także jest nieznormalizowane, czyli nie zostało poddane procesowi odtłuszczania. Mimo to jest pasteryzowane i w pełni bezpieczne do spożycia, a także zachowuje więcej wartości odżywczych. Kierownik gospodarstwa twierdzi, że ich krowy są karmione tylko tym, co sami wyhodują, mają świetne warunki i są zrelaksowane, co wpływa na smak i jakość mleka. Lidl miał na celu wybranie dostawcy, u którego szanuje się prawa zwierząt, a procedura pozyskiwania mleka jest bezpieczna i humanitarna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lidl we współpracy z gospodarstwem Agrocoop

Wiejskie mleko trafiło na półki w sklepach na terenie całego kraju. Obecnie gospodarstwo ma 400 krów, które codziennie dają 12 tysięcy litrów mleka. Krowy są dojone z samego rana, a wieczorem mleko trafia już do magazynów Lidla. Kierownik przyznaje, że to prawdziwy sukces, gdyż pół roku temu zaczynali od 5 tysięcy litrów mleka tygodniowo. W tak krótkim czasie zadbano o większą liczbę zwierząt, lepsze warunki i pomnożenie kadry pracowniczej.

Mleko ma oznaczenie "Polski Produkt" i jest dostępne na terenie całego kraju. Jego cena jest nieco wyższa niż standardowego mleka z kartonu, lecz wynika to z lepszej jakości i krótszej daty przydatności do spożycia. Jeśli marzysz o tym, bo ponownie poczuć się jak dziecko u babci na wakacjach, kup butelkę mleka w Lidlu i sprawdź, czy smak dorównuje temu, który pamiętasz z dzieciństwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także