NewsyMniejsza niż kojec dla psa. Szczecińska "kawalerka" na sprzedaż jest hitem sieci

Mniejsza niż kojec dla psa. Szczecińska "kawalerka" na sprzedaż jest hitem sieci

Mikrokawalerka ze Szczecina podbiła internet.
Mikrokawalerka ze Szczecina podbiła internet.
Źródło zdjęć: © TikTok | lainesongs
24.02.2024 14:15

Rynek nieruchomości nie jeden raz już zadziwił internet, a ogłoszenia wynajmu lub kupna mieszkania bardzo często wołają o pomstę do nieba. Patodeweloperzy nie zdają lub nie chcą zdawać sobie sprawy ze śmieszności swoich ofert, a sztandarowym przykładem tego jest mikrokawalerka ze Szczecina, której metraż nie przekracza 8 m kw. Taka powierzchnia nie nadaje się nawet na kojec dla psa.

Wiele osób podczas szukania mieszkania jest wręcz załamanych ogłoszeniami mieszkań dostępnych w internecie. Wyjątkowym, ale absurdalnym pomysłem jest kawalerka, która swoją powierzchnią przypomina nie mieszkanie, a kojec dla czworonoga. TikToker @lainesongs na swoim wideo znakomicie przedstawił i podsumował kawalerkę ze Szczecina. Ta oferta sprzedaży mieszkania stała się wiralem sieci.

Jak kawalerka ze Szczecina stała się hitem?

Ogłoszenie kawalerki na sprzedaż wywołało ogromne emocje wśród internautów, którzy nie pozostawili suchej nitki na sprzedającym. Ten nietypowy lokal znajduje się w Centrum Szczecina, na ul. Łokietka, a cena jest równie prestiżowa, co śmieszna. Wiralowa mikrokawalerka kosztuje 169 tysięcy złotych za niecałe 8 m kw. powierzchni. Za tę cenę wcale nie czeka na nas luksus, a bardziej warunki przypominające kojec dla psa. Według sprzedawcy "lokal jest mały, ale komfortowy", co wcale nie przekonuje zainteresowanych i bawi do łez internautów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według ogłoszenia kawalerka ze Szczecina jest wyposażona w "dużą, pojemną szafę", ale też aneks kuchenny, korytarz, łazienkę oraz fotel i stolik. Wiele osób jest zdziwionych, jak udało się sprzedawcy umieścić tyle elementów na tak małej powierzchni, ale tę kwestię wyjaśnił TikToker @lainesongs. 

Kawalerka ze Szczecina, a może kojec dla psa?

Mężczyzna w kilkusekundowym wideo porównał kawalerkę ze Szczecina do kojca dla psa (o wymiarze mniejszym niż przepisowy) i ciężko nie przyznać mu w tej kwestii racji. Według TikTokera ledwo po otwarciu drzwi do mieszkania wita nas łóżko, ale też mini kanapa oraz fotel w jednym, która w zestawie zawiera półkę, mogącą również pełnić funkcję stołu. W drugiej części mieszkania znajduje się "aneks kuchenny", który ma lodówkę i całkiem spory blat, ale niestety sprzedający zapomniał o zlewie.

TikToker wyjaśnił swoim obserwującym, że to nowy trend ekologiczny wśród patodeweloperów i można myć naczynia w deszczówce, a modnym w oferowanych przez nich kojcach jest wymiana drzwi do łazienki na zwykłą roletę. Łazienka w tej kawalerce również jest wyjątkowa, a sprzedawca zadbał też o to, aby przyszli mieszkańcy podczas defekacji od razu myli swoje stopy pod prysznicem i nie tracili czasu.

To jednak nie koniec zaskakujących informacji, ponieważ kawalerka ze Szczecina nada się dla osób, które nie posiadają czworonogów. Dlaczego? Według przepisów przetrzymywanie psa w miejscu mniejszym niż 9 m kw. jest nielegalne. Nie przeszkadza to jednak sprzedającemu, aby w takich warunkach i za tak wysoką cenę mieszkał człowiek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także