NewsyNASA przyłączy się do wielkich poszukiwań potwora z Loch Ness. Akcja już niedługo

NASA przyłączy się do wielkich poszukiwań potwora z Loch Ness. Akcja już niedługo

Czy to możliwe, że istnieje potwór z Loch Ness?
Czy to możliwe, że istnieje potwór z Loch Ness?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Jakob, lubomira08

14.04.2024 08:02, aktual.: 17.04.2024 13:16

Kto z nas nie słyszał historii, w której występuje potwór z Loch Ness? No właśnie, ale czy to na pewno tylko legenda? W końcu mówi się, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Teraz poproszono NASA o przyłącza się do poszukiwań. Czy ich udział jest możliwy?

Czyżby potwór z Loch Ness naprawdę mógł istnieć? Dla wielu to po prostu legenda, która ma za zadanie podsycać u turystów zainteresowanie regionem. Może jednak coś w tym jest? Okazuje się, że w poszukiwaniach tego słynnego stwora może wziąć udział nawet NASA. Wszystko za sprawą Loch Ness Centre. To oni zwrócili się o pomoc w poszukiwaniach do amerykańskiej agencji kosmicznej. Najprawdopodobniej nie uzyskano jednak jeszcze odpowiedzi. Kiedy więc rozpoczną się masowe łowy na legendarną Nessie?

Czy potwór z Loch Ness naprawdę może istnieć?

Oczywiście we wcześniejszych latach istniało wiele prób i ekspedycji, które miały za zadanie potwierdzić lub całkowicie obalić istnienie słynnego potwora z Loch Ness. Tech.wp.pl podaje, że właśnie w tym roku mija 90 lat od zorganizowania pierwszej ekspedycji poszukiwawczej potwora, który jest pieszczotliwie nazywany Nessie.

Zapewne wiele osób zastanawia się, jak wygląda potwór z Loch Ness. Według legendy oraz doniesień ''świadków" stworzenie to przypomina trochę ogromnego dinozaura. Ma długą szyję zakończoną pyskiem z ostrymi zębiskami oraz ciemną skórę. Według stacji Sky News wielkie poszukiwania potwora rozpoczną się 30 maja. Do akcji zaproszono wszelkich chętnych poszukiwaczy i śmiałków. Przyda się każda para rąk i oczu. W końcu dzięki temu może wreszcie uda się natrafić na ślad potwierdzający obecność potwora z Loch Ness.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skąd wzięła się legenda, w której występuje potwór z Loch Ness?

Potwór z Loch Ness na przestrzeni lat stał się już pewnym symbolem Szkocji. Trudno w dzisiejszych czasach znaleźć osobę, która nigdy o nim nie słyszała. Stworzono w końcu na ten temat kilka filmów, artykułów, książek oraz bajek. W rejonie gdzie znajduje się jezioro, w którym grasuje słynna Nessie, można kupić tematyczne gadżety oraz porobić sobie ciekawe zdjęcia.

Potwór z Loch Ness z sukcesem przeniknął do współczesnej popkultury. Zresztą tak samo jak Godzilla. Skąd jednak tak naprawdę wzięła się legenda o tym stworze? Początki tej historii sięgają już średniowiecza. Tech.wp.pl podaje, że cała współczesna historia o Nessie i późniejszy szał na to rozpoczął się 91 lat temu.

Współczesny mit o potworze z Loch Ness narodził się w 1933 roku, kiedy to menedżerka jednego z hoteli, Aldie Mackay, twierdziła, że widziała w jeziorze stworzenie przypominające wieloryba. Gazeta "Inverness Courier" opublikowała informację o tej obserwacji, a jej redaktor, Evan Barron, zaproponował, aby stworzenie to nazwać "potworem".

Najbliższe poszukiwania potwora z Loch Ness są zaplanowane na naprawdę dużą skalę i potrwają w sumie trzy dni. Organizatorzy akcji liczą, że NASA zdecyduje się pomóc i użyje zaawansowanej technologii obrazowania, która dokładnie zeskanuje słynne jezioro. Loch Ness Centre zwróciło się nawet do brytyjskich uniwersytetów, aby one pomogły im nawiązać kontakt i przekonać NASA do wspólnych poszukiwań. Czy to możliwe, że tym razem rzeczywiście uda się natrafić na ślad potwora z Loch Ness?

Źródło: stacja Sky News oraz tech.wp.pl

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także