NewsyNastolatek z Gdańska podbija TikToka rysunkami. Jego prace podziwia cały świat

Nastolatek z Gdańska podbija TikToka rysunkami. Jego prace podziwia cały świat

Rysunki
Rysunki
Źródło zdjęć: © TikTok | franekbielak_art
02.12.2023 13:05

TikTok to prawdziwa kopalnia talentów. Jeden z najpopularniejszych tiktokowych artystów jest Polakiem i… ma 15 lat. Poznaj Franka Bielaka, niezwykłego rysownika, którego pokochał cały świat. W przeciągu dwóch lat twórca zebrał aż 15 milionów obserwujących i 300 milionów polubień.

Każdy z nas ma jakiś talent, tylko nie zawsze zdajemy sobie sprawę z jego istnienia. Talent wymaga pracy. Tysięcy godzin ciężkiej pracy. A jak wiadomo, ciężka praca popłaca, co udowadnia 15-letni Franek Bielak, rysownik, który oczarował cały świat. W przeciągu 2 lat działalności na TikToku zebrał aż 15 milionów obserwujących.

Młody artysta nie ogranicza się do jednego stylu. W jednym ze swoich ostatnich filmików odtworzył nawet słynną Mona Lisę Leonarda da Vinci, zachwycając obrazem swoich fanów. Poznaj niezwykłą historię Franka Bielaka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Większość dzieci w końcu przestaje rysować. Ja nie przestałem"

Artysta wyznał, że jako dziecko nie był pasjonatem rysowania. Wszystko zmieniło się, kiedy w wielu 6-lat postanowił namalować swoją rodzinę. To właśnie wtedy odkrył miłość do sztuki. Nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo go to pochłonie i jak daleko zajdzie w tak krótkim czasie. Młody rysownik dodał, że nie osiągnąłby tyle, gdyby nie wsparcie rodziców, którzy zachęcali go do rozwijania swojej pasji. "Tata, jako historyk sztuki, pokazywał mi dzieła wielkich mistrzów, a mama zawsze entuzjastycznie podchodziła do moich rysunków".

Trzy lata temu poczuł, że chce podzielić się swoją twórczością z innymi. Na początku publikował swoje prace na Instagramie, po czym przeniósł się na TikToka, gdzie zyskał międzynarodową sławę. W przeciągu trzech lat zebrał ponad 15 mln obserwujących i aż 300 mln polubień. Jego prace zachwyciły użytkowników TikToka na całym świecie.

Młody artysta podbił TikToka. Nie zamierza rezygnować ze swojej pasji

Franek nie ogranicza się do jednego stylu. Na publikowanych przez siebie filmikach pokazuje, jak tworzy jedną postać w kilku różnych wariantach. Specjalizuje się w realizmie, a narysowane przez niego portrety wyglądają niczym fotografie. Najpopularniejsza praca zebrała ponad 50 milionów polubień, zajmując drugie miejsce w rankingu TikToka.

Nastolatek chce rozwijać swój talent. Nie brakuje mu pokory i chęci do pracy. "Uczę się od innych artystów i zbieram pomysły, które później rozwijam" - wyznał. W przyszłości planuje wydać kurs rysowania skupiający się na realizmie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także