Nawet dorośli nie wiedzą, jak to ugryźć. Zagadka rodem ze szkolnego podręcznika
Jesteś fanem zagadek matematycznych? Mamy coś dla ciebie. To zadanie tylko pozornie wygląda na proste. Wielu internautów nie jest w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi. A czy ty potrafisz podać prawidłowe rozwiązanie tej zagadki?
Zagadki matematyczne to doskonały trening umysłu. Matematyka uczy logicznego i krytycznego myślenia. Większość z nas porzuca naukę zaraz po zakończeniu szkoły, a szkoda, bowiem jest to jeden z niewielu przedmiotów, który naprawdę przydaje się w życiu.
Jesteś fanem zagadek matematycznych? Mamy coś dla ciebie. To zadanie wydaje się proste, ale to tylko pozory. Większość internautów nie jest w stanie podać prawidłowej odpowiedzi, mimo że to równanie pojawia się w podręcznikach przeznaczonych dla uczniów szkoły podstawowej.
Trudna zagadka matematyczna. Jak ją rozwiązać?
Matematyka to jeden z tych przedmiotów, który spędzał sen z powiek. Przedmiot wymagał znajomości zasad matematycznych, a także umiejętności logicznego i krytycznego myślenia. To pozornie proste zadanie nie powinno sprawić problemu uczniom szkoły podstawowej, lecz wielu dorosłych nie potrafi podać poprawnej odpowiedzi.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Matematyka z lego
Jak rozwiązać tę zagadkę? Przypomnij sobie zasady potęgowania. To jedyne działanie, jakie trzeba wykonać w tym zadaniu. Zero należy podnieść do potęgi zerowej. Część internautów wskazuje, że wynik powinien wynosić jeden, zaś inni, że zero. Jaka jest prawidłowa odpowiedź? Okazuje się, że żadna z nich nie jest poprawna.
Zero do potęgi zerowej to..? Zagadka, która podzieliła internautów
"Pamiętaj cholero, nigdy nie mnóż przez zero" - mawiali rodzice i nauczyciele. Wedle zasad matematyki mnożenie jakiejkolwiek liczby przez zero daje zero. Z drugiej strony każda liczba naturalna podniesiona do potęgi zerowej daje jeden. Jeśli potęgowaną liczbą jest zero, jest to tzw. wyrażenie nieoznaczone. Dlaczego? Ponieważ wynik musiałby być równy zeru lub jedynce, a takie rozwiązanie po prostu nie istnieje. Ponadto w matematyce nie wykonuje się mnożenia czy dzielenia przez zero. Podanie prawidłowego wyniku zadania jest niemożliwe, a takie równania określa się mianem nieoznaczonych.