ZagadkiLogiczneO wynik pokłóciłem się wczoraj z połową rodziny. Kto ma rację?

O wynik pokłóciłem się wczoraj z połową rodziny. Kto ma rację?

Ta zagadka matematyczna doprowadziła do kłótni
Ta zagadka matematyczna doprowadziła do kłótni
Źródło zdjęć: © Canva
11.02.2024 10:18, aktualizacja: 11.02.2024 10:41

Mówi się, że logiczne myślenie nie sprawia nam bólu, ale bardzo często zawodzi. Tak właśnie jest z zagadkami matematycznymi, które weryfikują kondycję naszych szarych komórek. Bardzo wiele osób od razu podaje wynik równania, a to ogromny błąd. W efekcie ludzie kłócą się ze sobą o tę łamigłówkę, która tylko pozornie wygląda na prostą. Czy masz już pomysł na rozwiązanie zagadki?

Zagadki, łamigłówki, równania — to wszystko to matematyka, która niejednego z nas doprowadziła do płaczu i nerwów. Wiele osób zbyt emocjonalnie podchodzi do rozwiązywania zadań, a to najczęściej kończy się katastrofą. Ta królowa nauk jest bezwzględna oraz nie wybacza nam błędów. Cóż, wynik może być tylko jeden. W przypadku tej zagadki warto mieć w pamięci podstawowe zasady matematyczne, aby poprawnie wykonać obliczenia. Od czego powinieneś zacząć rozwiązywanie tego zadania?

Ta zagadka matematyczna doprowadziła do awantury

Być może kusi cię, aby od razu podać wynik, ale lepiej zastanów się nad swoją odpowiedzią. Ta łamigłówka matematyczna sprawiła, że większość dorosłych po prostu nie potrafi podać prawidłowej liczby. Dzieci nie mają z tym problemu, a takie zadania rozwiązują w zaledwie kilka sekund. Matematyka to nie pole do popisywania się wiedzą, a w zasadzie jej brakiem, co doprowadza do ostrych sporów i wymiany zdań. Musisz wiedzieć, że rozwiązywanie równań rządzi się swoimi prawami, o jakich nie wolno nam zapomnieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mało kto poświęca swój czas na zagadki matematyczne, które wymagają od nas wysiłku. Większość z nas jest rozleniwiona, a po nieprzyjemnych doświadczeniach szkolnych nie chce nawet myśleć o liczbach. Takie negatywne nastawienie do matematyki przekłada się na naszą słabą kondycję intelektualną, a trening mózgu to podstawa! Ta zagadka, mimo że jest trudna, to pomoże ci szybko pobudzić szare komórki do pracy, a żeby uzyskać poprawny wynik, wystarczy przypomnieć sobie kilka reguł matematycznych. Czy już wiesz, jak one brzmiały?

Jak rozwiązać tę zagadkę matematyczną?

Z pewnością zadajesz sobie to pytanie od kilku minut, co świadczy o tym, że masz chęci rozwiązać to równanie. Pozytywne nastawienie oraz odrzucenie zbędnych emocji jest pierwszym krokiem do poprawnego wyniku. Zanim w przypływie energii złapiesz za kartkę i długopis, dokładnie przeanalizuj równanie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, od czego masz zacząć, oraz nie stracisz czasu na błędne obliczenia. W tym pomogą ci ważne zasady matematyczne, których każdy z nas uczył się w szkole. Spróbuj je sobie przypomnieć.

Kluczem do sukcesu jest znajomość kolejności wykonywania działań, dzięki której nigdy się nie pomylisz i zawsze otrzymasz poprawny wynik w rozwiązywaniu zagadek matematycznych. Według nich zawsze powinniśmy na pierwszy ogień brać nawiasy, ale w przypadku tego równania ich nie mamy, więc musimy iść dalej. Jeśli wpadłeś na genialny pomysł, aby zacząć liczenie od mnożenia, to lepiej przestań i zastanów się nad swoim wyborem jeszcze raz. W tej zagadce pierwszeństwo ma dzielenie, a dopiero po nim przyjdzie czas na mnożenie. Dzięki temu uzyskamy "2 + 2 • 2 = ?", czy to zadanie nie wygląda o niebo lepiej?

Poprawny wynik zagadki matematycznej to...

Teraz powinieneś od razu podać poprawny wynik tej podstępnej zagadki, ale jeśli nadal jesteś w kropce, rozwiążemy to razem. Pamiętaj, aby najpierw obliczyć działanie z mnożeniem, a na końcu dodawanie. Dzięki temu uzyskasz wynik 6! Jeśli twoja odpowiedź to 3, oznacza to, że zacząłeś rozwiązywanie łamigłówki od mnożenia. Lepiej przeanalizuj na spokojnie tę zagadkę, a zobaczysz, że szybko podasz poprawną odpowiedź.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także