ZagadkiPodchwytliweNiby proste, a większość popełnia błąd. Nim odpowiesz, pogłówkuj

Niby proste, a większość popełnia błąd. Nim odpowiesz, pogłówkuj

Zadanie matematyczne, które tylko z pozoru jest proste
Zadanie matematyczne, które tylko z pozoru jest proste
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Genialne
25.02.2024 17:06

Warto nieustannie testować swoje umiejętności poprzez rozwiązywanie matematycznych łamigłówek. Dzięki temu nasz umysł pozostaje w dobrej kondycji. Przedstawiamy jedną z łamigłówek. Przekonaj się, czy na pewno poprawnie ją rozwiążesz!

Umysł ludzki warto cały czas trenować. Dlaczego jest to tak niezwykle ważne? Ponieważ trening kognitywny (poznawczy) umożliwia budowanie nowych połączeń między neuronami w mózgu. Wszelkie więc matematyczne łamigłówki czy ćwiczenia w znacznym stopniu ulepszają już istniejące nasze funkcje poznawcze, a także rozwijają nowe.

Mówiąc prościej, dzięki rozwiązywaniu różnych zagadek wprowadzasz dla swojego umysłu aktywność, która znacząco wpływa na poprawę ogólnej pamięci oraz koncentracji. Przygotowaliśmy pozornie proste działanie, które zaskakująco wielu osobom sprawia trudność. Spróbuj je rozwiązać i przekonaj się, czy na pewno znasz poprawny wynik.

Sprawdź, czy potrafisz rozwiązać poprawnie to zadanie

Do rozwiązania jest działanie: 10:2(1+2)=? Chociaż zadanie to jest dosyć proste, to jednak dla wielu może okazać się prawdziwą zagwozdką. Wszystko za sprawą jego podchwytliwości. Jeżeli wiesz już, że mimo wszystko bez problemu poradzisz sobie z jego rozwiązaniem, to w celu utrudnienia proponujemy zrobić je na czas. Masz na to tylko 1 minutę. Czas start!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli jednak chcesz podejść do tego równania ze spokojem, to na początek rozpisz sobie to działanie na czystej kartce. Powinno ci to znacznie ułatwić liczenie. Jako podpowiedź potraktuj informacje, że liczy się tutaj kolejność wykonywania działań. Nawet jeżeli nie uważałeś w szkole na lekcjach matematyki, to zawsze możesz sięgnąć po pomoc do podręcznika lub internetu. Pamiętaj jednak, że warto wpoić sobie te zasady na całe życie. Mogą ci się przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

Czy znasz już wynik tego podchwytliwego równania?

Pewnie dzięki podpowiedzi dotyczącej zasad kolejności wykonywania działań udało ci się już znaleźć poprawne rozwiązanie. Wynik, jaki powinieneś uzyskać z równania: "10:2 (1+2)=?", to...15. Łamigłówka ta, choć jest bardzo prosta, może również dla wielu być podchwytliwa. Bez podstaw matematyki niestety nie uda ci się rozwiązać tego zadania. Nie zniechęcaj się jednak. Pamiętaj, że jest to dobry sprawdzian własnych umiejętności. Sięgnij pamięcią do szkolnych zasad dotyczących kolejności wykonywania działań. Wtedy na pewno sam dojdziesz do poprawnego wyniku tego działania.

Skąd wzięło się 15? Najpierw uprość to doprowadź to działanie do postaci: "10:2x3=?". Teraz już sprawa jest prosta: 5x3=15. Jeżeli jednak już za pierwszym razem udało ci się poprawnie wykonać to równanie, to spróbuj wciągnąć do tej zabawy również swoich bliskich. Ciekawe, czy twoi znajomi lub druga połówka równie dobrze rozwiążą to działanie? Możecie też zrobić to na czas. Macie minutę od teraz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także