InspiracjeMiejscaNie musisz jechać do Holandii. W Polsce też zobaczysz tulipanowe pola

Nie musisz jechać do Holandii. W Polsce też zobaczysz tulipanowe pola

Te polskie pola tulipanów są warte uwagi
Te polskie pola tulipanów są warte uwagi
Źródło zdjęć: © Adobe S | VinyLove Foto

07.04.2024 12:21, aktual.: 07.04.2024 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Długie i kolorowe pola tulipanów od razu kojarzą się nam z krajobrazem Holandii, a wcale nie trzeba jechać tak daleko, aby je zobaczyć. W Polsce tulipany również są hodowane na ogromną skalę, a te trzy miejsca koniecznie musisz odwiedzić, jeśli jesteś fanem tych kwiatów. Gdzie są pola tulipanów?

Wiosna zachęca do bliższych i dalszych wycieczek, które pozwalają nam na zobaczenie świata, a w przypadku tulipanów — swojego nie znamy! Jeśli nie wiesz, gdzie się wybrać na wyprawę, to te kwietne pola z pewnością przykują twoją uwagę. Właśnie teraz najlepiej jest zaplanować sobie tulipanowy szlak, ponieważ kwiaty te będą mogły nas zachwycać tylko do maja. Jaki adres koniecznie zapisać w swojej nawigacji?

Gdzie są pola tulipanów w Polsce?

Pierwszą polską tulipanową krainą, która koniecznie powinna znaleźć się na wiosennej liście podróży, jest Chrzypsko Wielkie w województwie wielkopolskim. Szczególnie warto zaplanować sobie majówkę w tym miejscu, ponieważ właśnie wtedy odbywają się tam Międzynarodowe Targi Tulipanów, a ich plan jest już dostępny w internecie. Właśnie tam na 25 hektarach rośnie aż 450 różnych odmian tych wiosennych kwiatów, a niektóre z nich mają wyjątkowe nazwy, na cześć znanych i zasłużonych postaci z naszej historii. Wiele osób wybiera się na te plantacje tulipanów, aby zrobić sobie wyjątkowe lub tylko instagramowe zdjęcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolejne tulipanowe pole nie bez powodu otrzymało nazwę "O Rany, Tulipany", a znaleźć je możemy w Błotniku, czyli małej pomorskiej wsi. Obecnie kwiaty rosną tutaj aż na 20 hektarach, a oprócz robienia zdjęć lub podziwiania kolorowych tulipanów można je zakupić! Jeśli decydujesz się na wizytę w tym wyjątkowo kwietnym miejscu, to po nabyciu biletu otrzymasz koszyk do zbierania kwiatów oraz pięć tulipanów na zachętę. Już teraz właściciele tej kolorowej krainy zapraszają wszystkich fanów wiosny i kolorów.

Kiedy i gdzie oglądać kwitnące tulipany w Polsce?

Ostatnim miejscem na kwietnej mapie jest "Tulipanowa Polanka" w województwie małopolskim, która również nie ustępuje miejsca polom tulipanowym z północy Polski oraz Holandii. Właśnie tam znaleźć możemy 12 odmian kwiatów, których jest aż blisko 30 tysięcy! Właściciele kuszą nie tylko wspaniale wyglądającymi tulipanami, ale także spokojem i możliwością zorganizowania na terenie pól sesji zdjęciowej. Sezon w tym miejscu dopiero się zaczyna i kwitną pierwsze kwiaty. Można tutaj również można zakupić cebulki tulipanów, ale dopiero na jesień i spróbować stworzyć mini holenderską plantację we własnym ogródku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także