PoradyLajfhakiNiespodzianki gołębi usuwam bez chemii. Balkon lśni

Niespodzianki gołębi usuwam bez chemii. Balkon lśni

Gołębie na brudnym balkonie
Gołębie na brudnym balkonie
Źródło zdjęć: © Getty Images | mtreasure

05.04.2024 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sezon balkonowy już za chwilę, a kafelki wyglądają jak dzieło Picassa? To sprawka gołębi. Jak usunąć odchody ptaków? Poznaj najprostszy sposób, a po chwili balkon będzie jak nowy.

Gołębie to prawdziwe, miejskie szkodniki. Ptaki pozostawiają po sobie odchody, roznosząc przy tym liczne choroby i bakterie. W okresie rozrodu szukają miejsca, w którym mogłoby założyć gniazdo. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby na balkonie pojawiły się małe pisklaki.

Odchody ptaków "zdobią" cały balkon. Jak przywrócić płytkom dawny blask? Nie potrzebujesz specjalistycznych preparatów. Wystarczy, że przygotujesz domową miksturę, która usunie plamy. Jak pozbyć się odchodów ptaków? Poznaj prosty sposób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak pozbyć się gołębi?

Okres lęgowy gołębi trwa cały rok, jednak gniazdowanie odbywa się od kwietnia do sierpnia. W tym czasie możesz spodziewać się wizyty niechcianych gości na balkonie. Dlaczego gołębie gniazdują akurat na balkonie? Wynika to z ich natury. Balkony przypominają im skarpy, czyli miejsce, w którym wysiadywałyby młode w naturalnym środowisku.

Jak uniknąć wizyty gołębi? Musisz być czujny. Jeśli zauważysz, że na płytkach znalazła się jakakolwiek gałązka, natychmiast się jej pozbądź. To znak, że gołąb chce osiedlić się na twoim balkonie. Wyrzucaj je za każdym razem, gdy tylko je zauważysz. Możesz też przygotować miksturę, która odstraszy szkodniki.

Potrzebujesz zaledwie dwóch rzeczy — wody i octu. Wymieszaj oba składniki w proporcji 1:1, a tak przygotowanym preparatem spryskaj ranty balkonu. Zrób to w ciepły i bezwietrzny dzień. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a pozbędziesz się gołębi na dobre.

Jak usunąć odchody ptaków?

Gołębie chętnie odwiedzają balkony. Traktują je jak punkt obserwacyjny. Niestety, po wizycie na balkonie pozostawiają po sobie odchody. To nie tylko nieestetyczne, ale i niebezpieczne, bowiem w odchodach ptaków znajdują się groźne bakterie, które szkodzą zdrowiu.

Jak usunąć odchody ptaków? Przygotuj wiadro i starego mopa. Po użyciu będzie nadawał się już tylko do wyrzucenia. Wlej do wiadra niewielką ilość ciepłej wody i dodaj do niej ok. 100 ml octu spirytusowego lub 100 g sody oczyszczonej. Zanurz w niej mopa i przetrzyj balkon. Po chwili odchody powinny zniknąć. Jeśli jednak ten sposób nie zadziała, sięgnij po coś mocniejszego.

Wybielacz usunie odchody, a także dokładnie wyczyści i zdezynfekuje płytki. Wlej 50 ml wybielacza do wody, a tak przygotowanym płynem przetrzyj niewielką powierzchnię, żeby upewnić się, że chlor jej nie uszkodzi. Jeśli płytka będzie w dobrym stanie, umyj cały balkon. Teraz już wiesz, jak pozbyć się ptasich odchodów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także