PoradyOrganizacjaNietrafione prezenty spędzają ci sen z powiek? W ten sposób szybko się ich pozbędziesz

Nietrafione prezenty spędzają ci sen z powiek? W ten sposób szybko się ich pozbędziesz

Kobieta w świątecznych kapciach
Kobieta w świątecznych kapciach
Źródło zdjęć: © Getty Images | Westend61

26.12.2023 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielkie rozpakowywanie prezentów już za nami. Niestety nie każdemu podarek, znaleziony pod choinką, przypadł do gustu. Co zrobić z nietrafionym prezentem, żeby nie zalegał w szafie? Są na to rozwiązania.

Jak się okazuje, kupowanie prezentów to prawdziwa sztuka. Nie tak łatwo jest trafić w gusta obdarowywanej osoby. W efekcie po Bożym Narodzeniu wzrasta liczba nietrafionych prezentów. Zwykle trafiają one na dno szafy i zostają zapomniane. Jednak wcale nie musi tak. Podarek, który nam się nie spodobał można puścić dalej w obieg. Dzięki temu zyska nowego właściciela, który się z niego ucieszy.

Co zrobić z nietrafionym podarkiem?

Podaruj innej osobie

Oczywiście najgorszym rozwiązaniem jest wyrzucenie prezentu do kosza. Dlatego zachowaj go i daj osobie, której się spodoba. Może wkrótce czeka cię impreza urodzinowa znajomego lub rocznica ślubu rodziców. Pamiętaj jednak, aby prezentów nie oddawać na siłę. Musisz mieć pewność, że sprawi radość tej osobie, którą planujesz obdarować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sprzedaj

To na pierwszy rzut oka może wydawać się mało etycznym rozwiązaniem. Jednak w sprzedaży nietrafionego prezentu nie ma nic złego. Ty zrobisz miejsce w szafie, a komuś innemu faktycznie może przydać się rzecz, której chcesz się pozbyć. Jest całkiem sporo portali, gdzie możesz wystawić gadżet spod choinki.

Oddaj za darmo

W mediach społecznościowych istnieją lokalne grupy typu "oddam za darmo", "uwaga, śmieciarka jedzie", gdzie można oddać rzeczy, których już nie potrzebujemy. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się wysyłką, a zainteresowana osoba odbierze dany przedmiot bezpośrednio z twoich rąk.

Przekaż na cele charytatywne

To czego nie potrzebujesz możesz oddać do domu dziecka, domu samotnej matki, noclegowani, schroniska dla bezdomnych. Oczywiście najpierw upewnij się czy placówka potrzebuje rzeczy, której chcesz się pozbyć.

Urządź loterię

Jeżeli twoi znajomi też borykają się z problemem nietrafionych prezentów, to doskonale się składa. Urządź loterię typu regifting party. To popularna w USA inicjatywa, która polega na tym, że uczestnicy imprezy wymieniają się nietrafionymi prezentami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także