PoradySprzątanieNigdy nie używaj pralki, dopóki nie natrzesz jej kosmetykiem. Genialne rozwiązanie

Nigdy nie używaj pralki, dopóki nie natrzesz jej kosmetykiem. Genialne rozwiązanie

Czym czyścić pralkę?
Czym czyścić pralkę?
Źródło zdjęć: © Genialne
20.02.2024 15:30, aktualizacja: 20.02.2024 15:42

Zastanawiasz się, czym czyścić pralkę, by ta lśniła czystością i ładnie pachniała? Co jeśli powiemy ci, że najlepszy środek czyszczący leży na półce w łazience? Okazuje się, że jeden kosmetyk do codziennej pielęgnacji jest w stanie wyczyścić zarówno bęben, drzwiczki jak i korpus urządzenia. Nie wierzysz? Sprawdź sam!

Czym powinno się czyścić pralkę? Większość z was odpowie, że najlepszy sposób na wypłukanie maszyny to zalanie jej octem, ale jak się okazuje, mnóstwo osób nie jest w stanie znieść drażniącego zapachu, który unosi się jeszcze przez kilka godzin po skończonym sprzątaniu. Mamy lepszy sposób, po którym cała łazienka zajmie się pięknym zapachem. Nie trzeba daleko szukać, bo detergent leży w łazienkowej szafce i tylko czeka, aż go użyjesz.

Jak czyścić pralkę, by nie dochodziło do awarii urządzenia?

Czasami przychodzi taki dzień, że pralka zwyczajnie odmawia posłuszeństwa. Urządzenie przestaje działać, a ty szukasz specjalisty, który się nią zajmie. Najczęściej przyczyna nie leży w wadliwym urządzeniu, a zaniedbanym wnętrzu. Większość z nas nie wie, jak czyścić pralkę, a to duży błąd. Zalegający brud, włosy i resztki detergentów doprowadzają do zapchania mechanizmu, awarii i dodatkowych kosztów naprawy. Najlepiej czyścić pralkę od wewnątrz, aplikując odpowiednie detergenty, które wymyją wszelki brud i zanieczyszczenia z wnętrza urządzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czym czyścić pralkę, by utrzymać czystość?

Otóż najlepszy środek znajduje się w kosmetyczce męża. Mowa o piance do golenia, która ma właściwości myjące i pielęgnujące, a przede wszystkim rozpuszcza się pod wpływem wody. Taki środek nie zanieczyści pralki, a jedynie porządnie ją wypielęgnuje. Jak używać pianki do czyszczenia pralki? Wystarczy, że natrzesz bęben i pozostawisz okład na kilka minut do wyschnięcia. Podpowiemy ci, jak w tym czasie wyczyścić pralkę z zewnątrz, by lśniła niebywałym blaskiem.

Czym czyścić korpus i drzwiczki pralki?

Skoro bęben został już natarty pianką, zajmij się korpusem urządzenia. On również potrzebuje regularnego oczyszczenia. Wystarczy, że dasz nieco pianki do golenia na miękką szmatkę i przetrzesz tym całą powierzchnię pralki. Zajmij się również drzwiczkami i szybą. Nadmiar pianki możesz zetrzeć wilgotną ścierką. Już na tym etapie urządzenie będzie lśnić jak nowe, a łazienka pokryje się zapachem świeżości.

Ostatni etap to wypłukanie bębna. Wystarczy, że nastawisz program płukania na najwyższą możliwą temperaturę. Nie musisz dodawać żadnych innych detergentów, pianka z pewnością sobie poradzi ze wszystkimi zabrudzeniami. Po skończonym programie otwórz drzwiczki, a poczujesz mocny powiew świeżości z wnętrza urządzenia. Dzięki temu trikowi już wiesz, jak dokładnie czyścić pralkę bez użycia mocnych detergentów, które są drogie i mało bezpieczne dla skóry. Pianka sprawdzi się tu idealnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także