PoradyLajfhakiOd lat stosuję domowy wybielacz. Kosztuje mnie tylko 3,50 zł, a działa fenomenalnie

Od lat stosuję domowy wybielacz. Kosztuje mnie tylko 3,50 zł, a działa fenomenalnie

domowy wybielacz, fot. Freepik
domowy wybielacz, fot. Freepik

27.07.2023 17:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas ma w domu białe ubrania lub tkaniny, o które należy odpowiednio dbać. Jednak ze względu na różne czynniki zewnętrzne po czasie zaczynają szarzeć, a nawet mogą zafarbować. Co pewien czas należy więc odpowiednio je uprać. Podpowiadamy, jak przygotować domowy wybielacz.

Biel jest ponadczasowym kolorem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Wiele osób uznaje go za elegancką barwę, która w naszej kulturze ma wiele pozytywnych skojarzeń. Mimo to biel jest ciężka w utrzymaniu i wymaga dużego nakładu pracy, aby zawsze wyglądała nieskazitelnie. Jest to możliwe do osiągnięcia, jeśli zastosujesz te proste patenty.

Jak zrobić domowy wybielacz?

Chemiczne preparaty mają mocne działanie, przez co mogą przez przypadek uszkodzić ubranie. Dlatego najlepiej skorzystać z naturalnych środków, które znajdują się w kuchni. W efekcie nie zniszczysz ubrań, a odświeżysz kolor za grosze. Wystarczy sięgnąć po:

  • mieszankę zrobioną z soku z 2 cytryn oraz 1 łyżeczki proszku do pieczenia rozpuszczonych w 1 litrze ciepłej wody (należy wrzucić do niej białe ubranie, a po godzinie wypłukać je w zimnej wodzie, a następnie uprać w pralce);
  • napar z kilku sztuk liści laurowych i 2 łyżeczek sody oczyszczonej (usunie plamy, które powstały pod wpływem innego koloru — namocz w nim ubrania, a potem wypierz w pralce);
  • pokruszone skorupki z 3 jajek (wrzuć je do materiałowego woreczka i dobrze zabezpiecz, a potem umieść w bębnie pralki razem z białymi ubraniami i ustaw cykl prania);
  • 5 pokruszonych tabletek aspiryny rozpuszczonych w 5 litrach wody (roztwór ten w ciągu kilku godzin odświeży kolor — warto dodać, że koszt specyfiku nie przekroczy 3,50 zł).
Obraz

Na jakim programie prać białe tkaniny?

Zawsze zwracaj uwagę na oznaczenia, które znajdują się na metce. To tam producent zawsze umieszcza informację o tym, jak należy prać daną rzecz. Kiedy jej nie ma lub napisy się już sprały, to najbezpieczniej będzie wyprać ubranie w niskiej temperaturze, czyli maksymalnie 40 stopniach Celsjusza. Ważne jest także to, aby białego prania nie łączyć z kolorowym lub tym bardziej czarnym.

pranie białych ubrań, fot. freepik
pranie białych ubrań, fot. freepik