PoradyLajfhakiOdkąd trzymam cytrynę przy łóżku, śpię jak niemowlę w kołysce

Odkąd trzymam cytrynę przy łóżku, śpię jak niemowlę w kołysce

cytryna przy łóżku, fot. Genialne
cytryna przy łóżku, fot. Genialne

28.09.2023 08:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cytryna na szafce przy łóżku gwarantuje dobry sen i sprawi, że pozbędziesz się denerwującego problemu. Kwaśny zapach zrelaksuje cię i odstraszy owady, które znalazły się w naszej sypialni. Sprawdź, ile pozytywnych skutków niesie ze sobą trzymanie cytrusa obok łóżka.

Widok cytryny obok łóżka może zastanawiać każdego gościa w naszej sypialni. Nie znalazła się ona tam przypadkowo, gdyż jej ledwie wyczuwalna woń pozytywnie wpływa na nasze ciało podczas snu. Mowa tutaj o substancji o nazwie limonen, która ma szerokie zastosowanie w aromaterapii.

Powody, dla których musisz mieć cytrynę przy łóżku

cytryna przy łóżku to darmowa aromaterapia, fot. Freepik
cytryna przy łóżku to darmowa aromaterapia, fot. Freepik

Co jeszcze warto zrobić z cytryny?

Jeśli trzymanie cytryny na szafce nie jest dla ciebie, wykonaj domowej roboty mgiełkę, którą możesz popryskać łóżko i meble. Wystarczy wycisnąć sok z całego owocu, zmieszać go z wodą i przelać do butelki ze spryskiwaczem. Następnie preparat rozpyl w całej sypialni. Poza ładnym zapachem zadziała również antybakteryjnie. Jeśli nie masz cytryny pod ręką, może znajdziesz olejek cytrynowy. Kilka kropel zmieszanych z wodą jest w stanie zdziałać cuda podczas snu. Ostatnim plusem będzie odstraszenie komarów i mrówek, które przemieszczają się po twoim pokoju. Jeśli nie chcesz słyszeć denerwującego bzyczenia, warto zastosować ten płyn w swoim pomieszczeniu. Komary nie lubią cytrynowego zapachu i uciekną przy najbliższej możliwej okazji. Zadziała na nie zarówno pokrojona cytryna, jak i mgiełka, którą popsikasz pokój. Wypróbuj ten trik już dziś!

cytryna przy łóżku to darmowa aromaterapia, fot. Freepik
cytryna przy łóżku to darmowa aromaterapia, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także