PoradyLajfhakiOpracowała 3-stopniowy system na ślimaki. Żaden nie przedrze się do roślin

Opracowała 3‑stopniowy system na ślimaki. Żaden nie przedrze się do roślin

Sposób na ślimaki.
Sposób na ślimaki.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | milkovasa, thelockdowngardener
10.04.2024 16:22

Żarłoczne ślimaki już nigdy nie zjedzą twoich roślin doniczkowych, o ile wykorzystasz poniższy sposób na walkę z oślizgłymi szkodnikami. Jedna z TikTokerek miała dość poobgryzanych roślin, więc wymyśliła sposób, jak chronić je przed ślimakami. Trzeba przyznać, że jest niesamowicie kreatywna!

Amy z kanału TikTok @thelockdowngardener stwierdziła, że tym razem ślimaki z nią nie wygrają. Jej sprytny trik ma na celu pokonanie armii mięczaków, które notorycznie zjadają jej rośliny doniczkowe. Skupiła się na tym, co odstrasza ślimaki i wymyśliła trzystopniowy system obronny na szkodniki. Jak chronić rośliny przed ślimakami? Przydadzą się: siatka, wazelina i domowy napar.

Co zrobić, żeby ślimaki nie jadły kwiatków? Wypróbuj sposób Amy

Ślimaki w ogrodzie TikTokerki nie mają łatwo, w końcu kobieta tak zabezpieczyła swoje kwiaty, że żaden szkodnik nie jest w stanie ich dosięgnąć. Jeśli nawet ślimak pokona jedno z zabezpieczeń, wkrótce czeka go kolejne, jeszcze gorsze. Warto zainspirować się pomysłem Amy i wykonać podobną konstrukcję na szkodniki w ogrodzie. Dzięki niemu nauczysz się, jak chronić rośliny przed ślimakami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W filmiku Amy dokładnie pokazuje, jak walczy z uporczywymi szkodnikami. Jej pierwsza rada to zainwestowanie w stojak pod roślinę, by ślimak nie mógł tak łatwo wpełznąć na donicę. Tutaj warto zadać sobie pytanie — po czym nie wejdzie ślimak? Pierwsza opcja to chropowate, ostre materiały, które ranią jego ciało. Druga sprawa, to śliska maź, która powoduje, że ślimaki nie mogą się przyczepić do powierzchni i zsuwają się w dół.

Amy korzysta z obu opcji. Po pierwsze obficie naciera szczebelki stojaka wazeliną, by jak najbardziej utrudnić drogę szkodnikom. Drugi etap, to wyłożenie wnętrza doniczki szorstką, miedzianą siatką, która będzie zbyt nieprzyjemna dla ślimaka, a ten nie będzie w stanie się po niej przemieszczać. Dodatkowo miedź działa na mięczaki toksycznie. Ostatni element pułapki to zadziałanie specyficznym zapachem, o czym dowiesz się, czytając dalej.

Jak zwalczyć ślimaki domowym sposobem? Zrób naturalny oprysk

Ślimaki nie akceptują pewnych zapachów, co można wykorzystać jako ostatni element ochrony roślin w ogrodzie. Jednym ze znienawidzonych produktów, którego ślimaki wręcz się boją, jest czosnek. Warto go zaparzyć, by uzyskać aromatyczny i w pełni naturalny oprysk przeciwko szkodnikom.

Wystarczy zagotować wodę z kilkoma posiekanymi ząbkami czosnku i odstawić wywar na 24 godziny. Po tym czasie można śmiało aplikować go na wszystkie rośliny ogrodowe. Produkt ma tylko jedną wadę, o której warto pamiętać. Polewka z czosnku jest raczej nietrwała i trzeba powtarzać oprysk co kilka dni, by utrzymać należyty efekt. Mimo to warto ja stosować. Już wiesz, jak chronić rośliny przed ślimakami więc pora zacząć działać!

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także