NewsyOszczędza miesięcznie aż 1500 funtów! Nie żałuje decyzji o zamieszkaniu w furgonetce

Oszczędza miesięcznie aż 1500 funtów! Nie żałuje decyzji o zamieszkaniu w furgonetce

Porzucił dom na rzecz kampera.
Porzucił dom na rzecz kampera.
Źródło zdjęć: © Tik Tok, Unsplash | Drew Dau
14.12.2023 09:52, aktualizacja: 14.12.2023 11:46

Tyle mówi się o oszczędnościach. O odkładaniu na czarną godzinę. O słynnej "poduszce" finansowej. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach oszczędzenie jakiekolwiek kwoty graniczy z cudem. Okazuje się, że jest na to sposób. Wystarczy pozbyć się… domu.

Z czym kojarzy się dom? Z pewnością, bezpieczeństwem, schronieniem. To jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy aspekt naszego życia. Nikt nie powiedział jednak, że dom musi mieć cztery ściany. Pewien tiktoker udowadnia, że dom, to coś więcej niż budynek.

Indi_van_a_jones to popularny tiktoker i youtuber, który prowadzi koczowniczy tryb życia. Pozbył się domu i postanowił zamieszkać w kamperze. Na swoim kanale przekonuje, że życie w vanie pozwala mu na oszczędzenie aż 1500 funtów miesięcznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kamper zamiast domu

6124,26 złotych — tyle wynosi przeciętne, polskie wynagrodzenie. Mogłoby się wydawać, że to całkiem spora suma. Prawda jest zgoła inna. Większość z nas ma mieszkanie na kredyt. Miesięczna rata kredytu wynosi ok. 2 tys. złotych. Do tej kwoty należy doliczyć czynsz, a także opłaty za prąd i gaz. Okazuje się, że miesięczne koszty utrzymania mieszkania zżerają aż połowę wynagrodzenia.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie miniaturowego domku. Łączny koszt budowy wynosi tyle samo co… zakup trzypokojowego mieszkania w bloku. Część osób decyduje się iść o krok dalej i przenosi całe swoje życie do… kampera.

Tiktoker publikujący jako @indi_van_a_jones zrezygnował z posiadania własnego domu na rzecz kampera. Mężczyzna mieszka w niewielkim busie dostawczym marki Volkswagen i przekonuje, że ma w nim wszystko, czego potrzebuje. Meble, które zdobią wnętrze auta, wykonał samodzielnie. Dodał, że drewno znalazł na zapleczu Ikei, gdzie pracownicy stawiają odpadki drewna, które nie nadają się już do użycia.

Odkłada 1500 funtów co miesiąc

"Nie płacę rachunków, podatków czy abonamentu. Nie potrzebuje tego" - przekonuje tiktoker. Dodje, że dzięki dywersyfikacji kosztów życia miesięcznie oszczędza nawet 1500 funtów. To pozwala mu na podróżowanie po całej Europie. Filmy publikowane przez koczownika cieszą się dużą popularnością.

"Oszczędzam od 1200 do 1500 funtów miesięcznie. Wszystko, czego potrzebuję, mam w swoim vanie" - tłumaczy. Publikacje mężczyzny wywołały poruszenie wśród użytkowników. Część z nich podziwia mężczyznę, jednak wiele osób przyznaje, że nie wyobraża sobie życia w vanie. "To chyba nie jest tego warte", "za dużo utrudnień" - czytamy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także