PoradyLajfhakiPewnie ty też źle używasz świec. Sprawdź przed walentynkami

Pewnie ty też źle używasz świec. Sprawdź przed walentynkami

Jak dobrze rozpalić świece?
Jak dobrze rozpalić świece?
Źródło zdjęć: © Unsplash | Rebecca Peterson-Hall

13.02.2024 17:42

Walentynki już jutro! Niezależnie od tego, czy masz już jakieś plany, warto zadbać o romantyczną atmosferę w domu. Przydadzą się kadzidła, olejek zapachowy i świecie. W końcu nic nie nastraja tak dobrze, jak ciepłe światło świec. Okazuje się, że większość z nas używa ich źle. Gdzie popełniamy błąd?

Przed nami święto miłości. To już ostatni moment, aby zaplanować jutrzejszy dzień. Niezależnie od tego, czy spędzasz go w parze, czy w pojedynkę, warto zadbać o wyjątkową atmosferę — nawet jeśli masz zamiar spędzić je przed telewizorem.

Jak to zrobić? Zacznij od zapachu. Wykorzystaj moc olejków eterycznych, kadzideł czy świec. Świece to element obowiązkowy. Wszystko wygląda lepiej w ciepłym świetle świec. Czy wiesz, że większość z nas używa ich źle?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Które świece będą najlepsze?

Świece towarzyszą ludziom od zarania dziejów. Jeszcze pięćdziesiąt lat temu używano ich zamiast światełek choinkowych, a w każdym domu znajdowała się przynajmniej jedna świeca — na wypadek, gdyby wysiadł prąd. Warto mieć choć jedną świecę w domu, bowiem emitowane przez nią światło całkowicie zmienia atmosferę otoczenia. Oglądanie filmu może zmienić się romantyczny seans dla dwojga. I to wszystko dzięki rozpaleniu świecy.

Od kilku lat mówi się o szkodliwości świec parafinowych. Podgrzana parafina emituje szkodliwe substancje, które mogą poważnie szkodzić zdrowiu. Najlepszym i zarazem najzdrowszym wyborem są świece sojowe i rzepakowe. Choć są droższe od tych parafinowych, palą się znacznie dłużej. Wybierz takie, które zawierają olejki eteryczne z ylang-ylang, palo santo czy drzewa sandałowego. To naturalne afrodyzjaki, które dodatkowo podkręcą romantyczną atmosferę.

Rozpalasz świecie w ten sposób? Robisz to źle

Świeca o standardowej pojemności pali się ok. 20 godzin. Zdarza się, że wosk zaczyna się tunelować, a knot dymi w nieskończoność. Można temu zapobiec. Youtuber publikujący jako SmartFox pokazał, jak przedłużyć działanie świecy. Okazuje się, że większość ludzi popełnia masę błędów, przez co świece palą się krócej, niż powinny. Jak temu zapobiec?

Wystarczy, że przed każdym rozpaleniem świecy skrócisz knot o co najmniej centymetr, a następnie, zanurzysz go w roztopionym wosku. Dzięki temu zarówno wosk jak i knot będą spalać się wolniej i co najważniejsze, równomiernie. Ten prosty patent zapobiegnie dymieniu ze świecy. Stosuj te patenty przy każdym paleniu, a świece posłużą ci przez długi czas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Całe życie źle używałeś świecy i nikt ci nie powiedział

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także