PoradyLajfhakiPodbieram mężowi i smaruję bęben pralki. Brud i bakterie mam z głowy

Podbieram mężowi i smaruję bęben pralki. Brud i bakterie mam z głowy

Jak wyczyścić pralkę?
Jak wyczyścić pralkę?
Źródło zdjęć: © Pixabay | bierfritze
27.02.2024 11:42, aktualizacja: 27.02.2024 11:56

Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w domu. Trudno wyobrazić sobie bez niej życie. Zdarza się, że w bębna zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. Wyjaśniamy, jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała.

Brud, kurz, włosy, błoto — to wszystko zbiera się we wnętrzu pralki. Zanieczyszczenia połączone z wysoką wilgocią i słabą wentylacją tworzy istny raj dla bakterii. Nic dziwnego, że po kilku praniach z wnętrza zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach przypominający woń stęchlizny.

Pralka wymaga regularnego czyszczenia. Nie oznacza to, że musisz szorować wnętrze bębna. Wystarczy, że posmarujesz je produktem, który najpewniej masz już w domu, a zapomnisz o smrodzie. Wyjaśniamy, jak wyczyścić pralkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wyczyścić pralkę?

Pralka ma nieustanny kontakt z brudem. Mogłoby się wydawać, że proszek go neutralizuje, jednak nie jest to prawda. Urządzenie wymaga regularnego czyszczenia. W innym wypadku z wnętrza może zacząć wydobywać się nieprzyjemny zapach, a sama pralka może nie działać tak, jak powinna.

Czyszczenie pralki może przedłużyć życie urządzenia, a także zapobiec awarii. Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Zacznij od prostych, domowych preparatów. Najpopularniejszym środkiem czyszczącym jest soda oczyszczona. Soda wykazuje działanie dezynfekujące, wybielające i czyszczące. Wystarczy, że obsypiesz nią bęben i dodasz kilka miarek do przegródki na proszek, a następnie nastawisz pranie o wysokiej temperaturze. Po zakończonym cyklu prania pralka będzie jak nowa.

Kolejnym produktem, który sprawdzi się do wyczyszczenia pralki, jest ocet. Ocet, podobnie jak soda, wykazuje działanie dezynfekujące, czyszczące, a także grzybobójcze. Wlej szklankę octu do przegrody na proszek i nastaw pranie. Temperatura nie powinna być niższa niż 60 st. C. Jeśli przeszkadza ci zapach octu, możesz skropić bęben kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego.

Czym wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała?

Soda i ocet wyczyszczą pralkę i pozbędą się nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z bębna. Jest jednak jeszcze jeden sposób, który sprawi, że pozbędziesz się tego problemu. Czym wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Sięgnij po... piankę do golenia. Pianka do golenia usunie wszelkie zanieczyszczenia i sprawi, że z bębna będzie wydobywać się przyjemny, świeży zapach.

Jak wykorzystać piankę do wyczyszczenia pralki? Nanieś piankę na wilgotną ścierkę z mikrofibry, a następnie przetrzyj nią wnętrze pralki. Nie zapomnij o drzwiczkach czy ogumieniu. Pozostaw piankę przez 15 minut, a na końcu włącz płukanie. Po zakończonym cyklu otwórz drzwiczki pralki, aby miała szansę dokładnie wyschnąć. Powtarzaj zabieg raz w miesiącu, a zapomnisz o smrodzie z pralki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także