UrodaMakijażPokazała makijaż "leniwej dziewczyny". Dermatolodzy załamują ręce

Pokazała makijaż "leniwej dziewczyny". Dermatolodzy załamują ręce

Influencerka pokazała kontrowersyjny patent na szybki makijaż.
Influencerka pokazała kontrowersyjny patent na szybki makijaż.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Anastasiia Krivenok
16.02.2024 14:20

Trendy makijażowe mają to do siebie, że nie zawsze każdemu pasują. Tak też jest w przypadku nowej metody konturowania. Pewna TikTokerka podzieliła się tym sposobem w sieci i spotkała się z krytyką dermatologów. Sprawdź, na czym dokładnie polega ta metoda.

Moda ma to do siebie, że ciągle się zmienia i dotyczy wielu sfer życia. Trendy makijażowe również ulegają zmianie. Każdy sezon wiąże się z nowymi metodami na codzienny makijaż. Obecnie bardzo modny jest mob wife. Polega on na wyrazistych i czarnych kreskach oraz mocnym smokey eyes. Dopełnieniem tego makijażu ma być matowa szminka w ciemnym, intensywnym kolorze. Trend na clean girl odszedł w zapomnienie i teraz trzeba postawić na wyraziste konturowanie. Pewna TikTokerka zdecydowała się więc pokazać swoją nietypową technikę makijażu. Jej sposób spotkał się jednak z dużą krytyką ekspertki.

Jak wygląda makijaż "leniwej dziewczyny"?

TikTokerka Kaycee Ogle podzieliła się ze swoimi obserwatorami nowym trendem w makijażu, polegającym na stosowaniu samoopalacza na noc.​ W filmie, który ma już ponad 1,3 miliona wyświetleń Kaycee Ogle pokazała, jak nakłada samodzielnie samoopalacz na obszary twarzy, które zwykle konturuje. Co ciekawe, z jej metodą makijażu wiąże się pewne przesłanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Otóż zdaniem Kaycee kobiety w dzisiejszych czasach są bardzo zajęte i długo pracują. Nie mają więc czasu na codzienny makijaż. 25-latka podkreśla, że ona również nie ma ochoty każdego dnia się malować. Postanowiła więc znaleźć łatwiejszy i szybszy sposób konturowania. Trik z makijażem twarzy samoopalaczem nazwała trendem na "leniwą dziewczynę".

Na czym dokładnie polega metoda makijażu zaproponowana przez Kaycee? Dziewczyna w swoim wideo demonstruje, jak nakłada samoopalacz na policzki, powieki oraz czoło. Następnie robi sobie za pomocą samoopalacza sztuczne piegi. Tak zrobiony makijaż zostawia na noc. Twarz myje dopiero rano. Zastygnięty samoopalacz ma utrzymywać przez kilka dni efekt wykonturowanej twarzy.

Dlaczego dermatolodzy odradzają ten patent na makijaż?

Kaycee w swoim internetowym filmiku wyznała, że triku z konturowaniem samoopalaczem używa już od 5 lat i świetnie się u niej to sprawdza. Pomysł ten nie spodobał się jednak ekspertom. Komentując trend na TikToku, nowojorska dermatolog, doktor Fayne Frey, podzieliła się pewnymi spostrzeżeniami. Jej zdaniem wideo dotyczące konturowana samoopalaczem jest niepokojące.

Zdaniem lekarki trend na ''leniwą dziewczynę" wcale nie powinien być dalej rozpowszechniany. Fayne Frey wyraziła również opinię, że taki styl makijażu nie tylko zabrudzi poszewkę na poduszkę, ale potencjalnie spowoduje również różne alergie skórne, a nawet może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także