PoradyDomowe trikiPosmaruj łopatę. Podjazd odśnieżysz szybciej, niż myślisz

Posmaruj łopatę. Podjazd odśnieżysz szybciej, niż myślisz

Mężczyzna odśnieża
Mężczyzna odśnieża
Źródło zdjęć: © Getty Images | Nes
05.12.2023 11:31

Na myśl o opadach śniegu odechciewa ci się wszystkiego? Musisz być kierowcą albo właścicielem domku jednorodzinnego. W końcu nie ma nic gorszego niż poranne odśnieżanie. Można sobie to ułatwić. Poznaj sprytny sposób.

Zima zadomowiła się u nas na dobre. W całej Polsce odnotowano silne opady śniegu, a nawet potężne śnieżyce. Właściciele domków jednorodzinnych nie mają lekko. W końcu podjazd sam się nie odśnieży. W ciągu dnia trzeba zrobić to nawet kilka razy, co zajmuje naprawdę dużo czasu.

Na szczęście, jest na to sposób. Wystarczy, że posmarujesz łopatę produktem, który z pewnością masz w swojej kuchennej szafce. Odśnieżanie zajmie ci dosłownie chwilę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Posmaruj tym łopatę. Ułatwisz sobie odśnieżanie

Odśnieżanie to nic przyjemnego, zwłaszcza przy śnieżycy, kiedy trzeba powtarzać tę czynność nawet kilka razy dziennie. Śnieg przylepiający się do łopaty dodatkowo to utrudnia i zabiera mnóstwo czasu. Nie musi tak być. Poznaj prosty trik, który sprawi, że ośnieżanie zajmie ci mniej niż 5 minut.

Potrzebujesz jednej rzeczy — zwykłego oleju, np. rzepakowego. Polej nim łopatę, a olej rozprowadź po powierzchni przy pomocy suchego ręcznika papierowego. Tłuszcz sprawi, że śnieg nie będzie przyklejał się do łopaty. Zamiast oleju możesz użyć też wosku samochodowego czy... wazeliny. Zarówno wosk jak i wazelina pokryją łopatę niewidoczną warstwą okluzyjną, która zapobiegnie przywieraniu śniegu do powierzchni.

Szybkie odśnieżanie w trzech krokach

Odśnieżanie to jeden z najbardziej znienawidzonych obowiązków domowych wśród właścicieli domków jednorodzinnych. Niestety, nie da się tego uniknąć. Za to można sobie ułatwić tę czynność. Podstawą jest dobra łopata. Powinna być duża, a przy tym, stosunkowo lekka, ale nie zbyt lekka. W przeciwnym wypadku szybko się zepsuje.

Pamiętaj o tym, aby regularnie odśnieżać nawierzchnię, najlepiej kilka razy dziennie. Paradoksalnie, zajmie ci to mniej czasu niż gdybyś zabierał się za to raz dziennie, kiedy na ziemi znajduje się kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Po zakończeniu odśnieżania nie zapomnij o wysypaniu piasku na nawierzchnię. Sól może i zapobiega oblodzeniu, jednak po rozpuszczeniu się śniegu, wnika w glebę, sprawiając, że rosnące na niej rośliny usychają. To rozwiązanie ma sens jedynie na drogach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także