Kupuję w aptece i smaruję uszczelki. Pożegnałam problem zamarzniętych drzwi w aucie
Panujące minusowe temperatury dają się wszystkim we znaki. Szczególnie odczuwają je właściciele samochodów, kiedy co rano czekają na nich oszronione szyby, zasypana karoseria oraz zamarznięte na kość drzwi. Szarpanie za klamkę i słowa złorzeczenia z pewnością ich nie otworzą. Jest na to tani sposób.
Spadający śnieg i chłód to nasza codzienność od kilku dni. Panujące temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza to wyzwanie nie tylko za kierownicą, ale też przed dostaniem się do wnętrza auta. Ten problem dla wielu jest uciążliwy, ponieważ tracimy codziennie cenny czas oraz nerwy. Jednak okazuje się, że wcale tak nie musi być, a wystarczy tani środek z apteki.
Zamarznięte drzwi samochodu
Winę za przymarzanie drzwi ponosi wilgoć, która w sezonie zimowym daje nam popalić. Woda, która osiada na uszczelkach drzwi, pod wpływem niskich temperatur zamienia się w lód. Dlatego samochód staje się codziennie zamkniętym sezamem. Drugą bardzo częstą przyczyną przymarzniętych drzwi są wycieraczki, a właściwie zgromadzony na nich śnieg lub lód. Dlatego otrzepywanie butów przed wejściem do pojazdu jest tak ważne o tej porze roku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Chroń się i pamiętaj o tych trikach!
Co człowiek to sposób na otwarcie drzwi, wielu szarpie ile sił za klamki, a pozostali rzucają zaklęcia. Jednak obydwa te sposoby dają marne efekty, ponieważ kluczowe jest wcześniejsze zadbanie oto, by uszczelki nie zamarzły. Natomiast jeśli udało ci się otworzyć drzwi samochodu siłą, to radość będzie tylko chwilowa. Okazuje się, że przez to można je szybko uszkodzić, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Warto wiedzieć, jak należy temu zapobiegać.
Dmuchaj na zimne, a drzwi nie zamarzną
Kluczem do bezproblemowego otwarcia drzwi samochodu zimą jest odpowiednia metoda. Okazuje się, że wcale nie jest ona wymagająca i droga, a może zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów. Remedium na zamarznięte uszczelki jest dostępne w każdej aptece, a jest nim gliceryna.
Stosowanie tego preparatu nie jest jednak takie oczywiste, a cały proces powinien być dobrze wykonany, aby gliceryna miała szansę zadziałać. Sprawdź prognozę pogody, ponieważ podczas nakładania tego środka temperatura musi być dodatnia. W drugim kroku dokładnie przetrzyj uszczelki, a następnie wytrzyj je do sucha. Na koniec wylej na materiałową ściereczkę glicerynę i zacznij wcierać ją w powierzchnię gumy. Ten proces trzeba powtarzać regularnie, czyli raz na kilka miesięcy.
Jak jeszcze zapobiec zamarzaniu drzwi samochodu?
Mycie samochodu w zimie to proszenie się o kłopoty. Dlatego najlepiej zrezygnować z myjni w okresie zimowym, a zadbać o samochód jesienią i dopiero na wiosnę. Mocny strumień wody może z łatwością dostać się do uszczelek, przez co drzwi będą przymarzać.
Wiele osób nie ma garażu, przez co auta stoją na zewnątrz. Jednak nie oznacza to, że nie można o nie zadbać. Zakup pokrowca na pojazd będzie zimowy game changerem. Ochroni on auto przed śniegiem, lodem i wilgocią.