UrodaDomowe kosmetykiPrzetestowała nowy sposób na worki pod oczami. Działa?

Przetestowała nowy sposób na worki pod oczami. Działa?

Kobieta przegląda się w lustrze
Kobieta przegląda się w lustrze
Źródło zdjęć: © via Getty Images | robertprzybysz
18.03.2024 11:57

Worki pod oczami są zmorą wielu osób. Na szczęście istnieje na rynku wiele kosmetyków, które mają za zadanie zminimalizować ich widoczność. Okazuje się jednak, że jest nowy sposób na walkę z workami. Pewna instagramerka postanowiła to sprawdzić!

Z pewnością wiele osób zastanawia się, co może być przyczyną worków pod oczami. Otóż głównym powodem powstawania tych nieestetycznych zmian na skórze jest niewysypianie się oraz duża ilość stresu. Co ciekawe na pojawienie się worków pod oczami może mieć wpływ również niezdrowa dieta oraz zbyt mała ilość wody w organizmie. Sposobów na pozbycie się lub przykrycie worków pod oczami jest wiele. Okazuje się jednak, że istnieje na to nowy internetowy trik. Jego skuteczność postanowiła przetestować właścicielka konta na Instagramie o nazwie @klatex.

Jak usunąć obrzęk limfatyczny pod oczami?

Chyba każdy chociaż raz w życiu zmagał się z workami pod oczami. Najgorzej jeśli opuchlizna ta pojawia się przed jakimś ważnym wyjściem lub wydarzeniem w życiu. Na instagramowym koncie Klaudii Tarki, która przedstawia się jako kosmetolog, można znaleźć filmik dotyczący nowego triku na walkę z workami pod oczami.

Instagramerka postanowiła sprawdzić znalezioną informację, która podaje, że zimne okłady są dobrym sposobem na cienie pod oczami. W opublikowanym wideo możemy zobaczyć jak Klaudia najpierw zanurza dwie duże łyżki w szklance pełnej zimnej wody z lodem. Następnie przykłada łyżki pod oczy. Czy ten trik ma szansę powodzenia?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zimne okłady zlikwidują worki pod oczami?

Właścicielka konta @klatex na filmiku dotyczącym cieni pod oczami, przetestowała sposób mający na celu zredukować opuchliznę wokół oczu. Eksperyment polegał na zrobieniu zimnych okładów na oczy oraz w ich bliskiej okolicach. Zabieg został wykonywany za pomocą zimnych łyżek. Czy ta metoda rzeczywiście jest skuteczna? Okazuje się, że takie zimne okłady i wykonywany przy tym delikatny masaż mogą pobudzić krążenie krwi oraz limfy. Dodatkowo przykładanie rano do oczu i skóry zimnych łyżek, może zmniejszyć opuchliznę twarzy.

Czy worki pod oczami mogą być skutkiem choroby?

Zazwyczaj powodem pojawienia się worków pod oczami jest zmęczenie, zła dieta lub duża ilość stresu. Czasami jednak cienie i obrzęki pod oczami mogą być wskazówką świadczącą o chorobie z jaką akurat zmaga się nasz organizm. Worki pod oczami mogą świadczyć np. o alergii, cukrzycy, chorobie nerek lub tarczycy, a także różnych zaburzeniach w gospodarce hormonalnej. Cienie pod oczami mogą być również po prostu oznaką starzenia się. Jeśli jednak opuchlizna i worki pojawiają się pod twoimi oczami bardzo często, to najlepiej jeżeli w wolnej chwili przeprowadzisz profilaktyczne badania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także