PoradySprzątanieZmieszaj ocet z mąką. Niecodzienna mikstura, która rozpuszcza każdy kamień

Zmieszaj ocet z mąką. Niecodzienna mikstura, która rozpuszcza każdy kamień

Kobieta trzyma butelkę z detergentem
Kobieta trzyma butelkę z detergentem
Źródło zdjęć: © Genialne
14.03.2024 15:04

Osadzający się kamień jest zmorą wielu ludzi. Problem ten dotyczy nie tylko łazienki, ale również innych sprzętów, urządzeń domowych i kuchni. Podpowiadamy jak domowym sposobem, można łatwo pozbyć się kamienia. Wystarczy przygotować miksturę z mąki oraz octu!

Nie wiesz czym rozpuścić osadzający się kamień? Z tym problemem mierzy się wiele osób. Czasami specjalistyczne detergenty nie przynoszą zadowalającego rezultatu lub są po prostu drogie. Na szczęście kamień można usunąć domowymi sposobami. Dzięki temu trikowi nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale również szybko i skutecznie rozpuścisz kamień w swoim domu. Miksturą, która idealnie się do tego nada, jest zmieszana mąka z octem.

Czym usunąć kamień?

Kamień to problem, który niestety lubi powracać. Zazwyczaj tworzy się w toalecie, na kranie, umywalce lub w brodziku czy na słuchawce prysznicowej. Wiele osób zastanawia się więc, co najlepiej usuwa kamień? Sposobów jest bardzo dużo, jednak my polecamy przygotowanie specjalnej mikstury, której składnikami będą ocet, mąka kukurydziana, woda, kwasek cytrynowy oraz...płyn do naczyń.

Jak zrobić miksturę, która rozpuszcza kamień?

Na początek wyjmij z kuchennej szafki wymagane składniki. Następnie weź garnek i wlej do niego 400 mililitrów wody. Kolejnym krokiem powinno być dodanie do tego dwóch łyżek octu. Następnie dodaj trzy lub maksymalnie cztery łyżki mąki kukurydzianej. Włącz kuchenkę i w tym samym czasie mieszaj miksturę aż do jej całkowitego zagotowania. Zawartość garnka powinna się mocno zagęścić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy środek na walkę z kamieniem będzie już naprawdę gęsty, to powinno się go odstawić do całkowitego wystygnięcia. To jednak nie koniec! Po ostygnięciu płynu należy dodać do mikstury... kwasek cytrynowy. Wystarczy ok. cztery - pięć łyżek. Potem znowu trzeba wszystko dokładnie wymieszać i przy tym cały czas podgrzewać zawartość garnka. Kwasek powinien się całkiem rozpuścić. Ostatnim krokiem jest dodanie do mikstury 100 mililitrów płynu do naczyń.

Po dokładnym wymieszaniu wszystkich składników, należy pozostawić zawartość do całkowitego wystygnięcia. Kiedy już się to stanie, otrzymasz specjalny żel, który możesz przelać do butelki lub jakieś wygodnego dla ciebie naczynia. Przygotowany w ten sposób środek jest idealny do pozbycia się kamienia oraz innych trudnych zabrudzeń.

Innym skutecznym sposobem na walkę z kamieniem jest wymieszanie w garnuszku 2 łyżek sody oczyszczonej oraz 2 łyżek octu białego. Następnie za pomocą starej szczoteczki do zębów należy dokładnie nanieść papkę na miejsce osadzającego się kamienia. Po odczekaniu około 15 minut trzeba wyczyścić oraz dokładnie spłukać miejsce, gdzie była nakłada papka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także