InspiracjeMiejscaPrzysmaki regionalne i uroki przyrody. Zimą wyjedź w Bieszczady, teraz nie ma tu tłumów

Przysmaki regionalne i uroki przyrody. Zimą wyjedź w Bieszczady, teraz nie ma tu tłumów

Co robić w Cisnej zimą?
Co robić w Cisnej zimą?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Aleksander

14.11.2023 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzysz o tym, żeby rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Zrób to teraz, bowiem w Bieszczadach nie ma już tak wielu turystów. Pogoda nadal sprzyja pieszym wędrówkom, a ceny hoteli i noclegowni są przystępniejsze niż latem.

Elżbieta Dzikowska, legendarna polska podróżniczka, wyznała kiedyś, że Bieszczady to najpiękniejsze góry w Polsce. Trudno się z nią nie zgodzić. Najniższe pasmo górskie rozciągające się na granicy Polski, Ukrainy i Słowacji kusi pięknymi widokami, których nie da się zapomnieć. Stanowią inspirację dla poetów, pisarzy i muzyków, którzy poświęcali górom całe utwory.

Latem w Bieszczadach roi się od turystów, co nie sprzyja wypoczynkowi. Zimą jest tam dużo spokojniej. To jedno z najlepszych miejsc do spędzenia ferii zimowych. Wyjaśniamy, jaką miejscowość wybrać w trakcie zimowego pobytu w Bieszczadach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Cisna - serce i perła Bieszczad

Cisna, o której śpiewała niegdyś Krystyna Prońko, określana jest mianem "serca i perły Bieszczad". W sezonie aż roi się w niej od turystów, jednak zimą panuje tu spokój. Jeśli wybierasz się w Bieszczady pierwszy raz, zatrzymaj się w Cisnej. Odpoczniesz tu jak nigdzie indziej. Fani górskich wędrówek mogą wspiąć się na Jasło, Łopiennik, Rożki, Horb, Okrąglik, Smerek, słynną Połoninę Wetlińską czy Rawkę.

Osoby starsze i dzieci mogą skorzystać z Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Atrakcji tu nie brakuje. W Cisnej znajduje się największa baza noclegowa w regionie. Można zatrzymać się w hotelu, luksusowym domku, górskiej chatce czy w pensjonacie.

W miejscowości znajdziesz dużo dobrych restauracji serwujących regionalne przysmaki. Stali bywalcy Cisnej rekomendują Pod Kudłatym Aniołem, Chatę Wędrowca, Bieszczadzką Legendę w Wetlinie, Wilczy Kęs, czy słynną Siekierezadę.

Co robić zimą w okolicach Cisnej?

W Szczebanówkach, sąsiedniej wsi, można wspiąć się na drewniany punkt widokowy, na którym można podziwiać rozpościerającą się Połoninę Wetlińską. W położonej dwa kilometry dalej Dołżycy znajduje się park linowy z różnymi poziomami trudności. Najczęściej odwiedzają go rodziny z dziećmi. Miłośnicy wędkarstwa rozkochają się w miejscowym łowisku znajdującym się w miejscowości Krzywe, a narciarze będą mogli sprawdzić się na stoku w Kalnicy.