PoradySprzątanieRaz w miesiącu wkładam słuchawkę prysznicową do woreczka. Genialny trik

Raz w miesiącu wkładam słuchawkę prysznicową do woreczka. Genialny trik

Tylko tak usuwam kamień w słuchawce prysznicowej
Tylko tak usuwam kamień w słuchawce prysznicowej
Źródło zdjęć: © Genialne

06.03.2024 16:29

Sprzątanie łazienki to niezbyt przyjemny obowiązek, ale przecież nikt nie zrobi tego za nas. Wiele osób unika szorowania jak ognia lub odkłada konieczność czyszczenia armatur, brodzika lub wanny na potem. Zwlekanie w tej kwestii nie działa na naszą korzyść, a tylko pogarsza ich stan. Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej? Wcale nie potrzebujesz do tego siły i drogich specyfików.

Jeśli od pewnego czasu zauważyłeś, że woda ze słuchawki prysznicowej wypływa małym strumieniem, to najwyższy znak do działania. Wymiana jej na nową wydaje się najsensowniejszą metodą, ale przecież nie gwarantuje, że nowa armatura będzie działać bez zarzutu. Winowajcą źle działającej słuchawki prysznicowej jest kamień, czyli biały osad, który ją zapycha. Jak wykonać domowy odkamieniacz? Złap za woreczek oraz jeden produkt z kuchni.

Jak usunąć gruby kamień?

Na początku musisz pamiętać o tym, skąd bierze się kamień w łazience. Najczęściej powoduje go zbyt twarda woda, która osadza się białym nalotem nie tylko na słuchawce prysznicowej, ale także na kranach oraz w toalecie. Usuwanie kamienia szorowaniem oraz mocnymi detergentami często nie przynosi zamierzonego efektu, a co gorsza często powoduje jeszcze mocniejsze jego osadzanie. Chemia przeznaczona do pozbywania się kamienia w łazience to jedynie chwyt marketingowy, który tylko daje nam złudną nadzieję oraz uszczupla portfel.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z pewnością zastanawiasz się, czym wyczyścić słuchawkę od prysznica, ale bez zbędnych nerwów oraz pracy. Najlepiej sprawdzą się do tego naturalne i skuteczne preparaty, o których często zapominamy. W przeciwieństwie do pozostałych armatur, słuchawka prysznicowa jest problematyczna ze względu na jej budowę. Bardzo często wapń osadza się w jej wnętrzu, przez co zazwyczaj pozbywamy się tylko kamienia z sitka baterii widocznego na zewnątrz. Takie czyszczenie słuchawki prysznicowej nie rozwiązuje problemu, a tylko go maskuje. Jak pozbyć się kamienia ze słuchawki prysznica?

Czym usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej?

Na początek sprawdź, czy twoja słuchawka prysznicowa jest wykręcana, ponieważ to znacznie ułatwi jej czyszczenie. Ten patent na usuwanie kamienia ze słuchawki prysznicowej zadziała na każdym rodzaju baterii, a przy tym jej nie uszkodzi. Jeśli zależy ci na błyskawicznym pozbyciu się kamienia, to złap za woreczek foliowy, a następnie wlej do niego wodę oraz ocet w równej proporcji. Kiedy mieszanka odkamieniająca jest gotowa, to pozostaje umieścić w niej słuchawkę prysznicową. 

Usuwany w ten sposób kamień ze słuchawki prysznicowej rozpuści się sam w ciągu zaledwie kilku godzin lub jednej nocy. W tym sposobie ważne jest to, aby sitko baterii było zanurzone w całości w roztworze octu i wody. Ta mieszanka wymiecie stary osad, który zatykał dysze słuchawki, a przy okazji ją umyje oraz zdezynfekuje. Na koniec odkamienianą baterię prysznicową wyjmij z woreczka i wypłucz pod bieżącą wodą. Dzięki temu genialnemu trikowi na twojej słuchawce prysznicowej nie będzie kamienia przez okrągły miesiąc!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także