PoradyDomowe trikiRaz w miesiącu wkładam słuchawkę prysznicową do worka. Unikam poważnych problemów

Raz w miesiącu wkładam słuchawkę prysznicową do worka. Unikam poważnych problemów

Po tym zabiegu słuchawka prysznicowa wygląda, jak nowa.
Po tym zabiegu słuchawka prysznicowa wygląda, jak nowa.
Źródło zdjęć: © Genialne

01.02.2024 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czysta łazienka to marzenie każdego, kto lubi porządek. Niestety utrzymanie w czystości brodzika, wanny oraz armatur jest bardzo trudne i czasochłonne, co nie oznacza, że niemożliwe. Dzięki temu sposobowi słuchawka prysznicowa zacznie wyglądać oraz pracować jak nowa.

Największym wrogiem, z którym często przegrywamy podczas sprzątania łazienki, jest kamień oraz nieestetyczny osad. Szorowanie przy użyciu specjalistycznych środków często nie przynosi zamierzonych efektów, a tylko nas irytuje. Najwięcej brudu pojawia się na słuchawce prysznicowej, która nie tylko nie wygląda, jak powinna, ale też sprawia, że wypływa z niej mały strumień wody. Istnieje banalnie prosty patent na wyczyszczenie słuchawki prysznicowej bez wysiłku.

Jak usunąć kamień z słuchawki prysznicowej?

Warstwa białego lub żółtawego osadu na słuchawce prysznicowej nie zachęca do kąpieli, a co gorsza może mieć opłakane konsekwencje. Narastający z upływem czasu kamień na armaturze mocno utrudnia swobodne korzystanie ze słuchawki prysznicowej, powodując coraz mniejsze ciśnienie wody. Osad po prostu zapycha otwory, które nie są w stanie pracować, jak powinny, jeśli nie zaczniemy o nie dbać. Nie chodzi tutaj o to, aby się mocno namęczyć podczas ich czyszczenia lub od razu kupować nową słuchawkę prysznicową.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rozwiązanie tego problemu wymaga od ciebie użycia dwóch przedmiotów, które z pewnością masz w swoim domu. Najlepiej jest zrezygnować z chemicznych i mocno żrących preparatów, które z łatwością mogą uszkodzić strukturę armatury, a przy tym nie usuną kamienia ze słuchawki prysznicowej. Zastosowanie ich na oblepionej osadem powierzchni tylko pozornie daje jakikolwiek efekt, a przecież nie ma sensu marnować czasu oraz pieniędzy na półśrodki.

Domowy sposób na wyczyszczenie słuchawki prysznicowej

Najlepszą metodą na walkę z uciążliwym kamieniem jest ocet, który ma właściwości czyszczące, odkamieniające oraz dezynfekujące powierzchnie. Wszystko, co musisz zrobić, to odkręcić słuchawkę prysznica, a następnie umieścić ją w worku wypełnionym octem. Taka nietypowa mieszanka pozwoli na całkowite rozpuszczenie osadu znajdującego się na dyszy, a warto dodać, że wyczyści się ona sama przez noc. Druga metoda nie wymaga nawet odkręcania słuchawki prysznicowej, a zawieszenia na niej worka foliowego z octem, który wymiecie kamień za ciebie.

Na koniec pozostaje wypłukać w ciepłej bieżącej wodzie dyszę, aby pozbyć się z niej resztek osadu. W przypadku bardzo brudnych słuchawek prysznicowych sposób ten może wymagać powtórzenia. Z tego powodu najlepiej będzie sprawdzić przepływ wody, a jeśli widzisz, że wpływa ona z dysz bez większego problemu, to znak, że ocet skutecznie wszystko wyczyścił.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także