PoradySąsiadka zastosowała ten genialny patent przy odnawianiu ścian. Teraz też tak robię

Sąsiadka zastosowała ten genialny patent przy odnawianiu ścian. Teraz też tak robię

swiffer fot. genialne.pl
swiffer fot. genialne.pl
Manuel
05.02.2024 11:58

Swiffer to rzecz, która w polskich domach coraz częściej zastępuje inne narzędzia do sprzątania. Nic dziwnego więc, że jesteśmy też coraz bardziej pomysłowi w sposobach jego wykorzystania. Dzisiaj pokażemy ci, jak swiffer może przydać się przy odnawianiu domu, a konkretnie przy przygotowaniu ścian przed malowaniem.

Swiffer to idealne narzędzie do sprzątania dla właścicieli domów z wszelkiego rodzaju twardymi podłogami. Ale czy wiesz, że jest on również idealny do odkurzania ścian, listew i innych trudno dostępnych miejsc w pomieszczeniach? Warto jednak dodać, że swiffer super sprawdza się też, gdy musisz daną ścianę przygotować do malowania.

Uniwersalne narzędzie do sprzątania, czyli swiffer

Aby za jego pomocą zabrać się do czyszczenia, przymocuj suchą ściereczkę do prostokątnej końcówki swiffera i przesuń ją wzdłuż ściany, aby zebrać kurz, pajęczyny, brud itp. Następnie przyciśnij krawędź prostokątnej końcówki wzdłuż okien i drzwi, aby zebrać kurz, który ma tendencję do szybkiego gromadzenia się w tych miejscach. Przedłużony uchwyt swiffera sprawia, że dotarcie do tych wysokich powierzchni jest proste i bezpieczne — nie trzeba stać na stołku lub drabinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po zakończeniu odkurzania wystarczy wyrzucić jednorazową ściereczkę do śmieci. W przypadku obecności nieznacznych i średnich plam warto użyć swojego swiffera na mokro. Jeśli masz do czynienia z bardzo uporczywymi plamami, może być niestety konieczne drobiazgowe zajęcie się nimi za pomocą odpowiedniego detergentu i ściereczki z mikrofibry.

Dlaczego warto czyścić ściany przed malowaniem?

Przygotowanie ścian przed malowaniem zrobi różnicę. Wykonanie tego zabiegu zapewni profesjonalnie wyglądające wykończenie. W przeciwnym razie twoja praca skończy się czymś, co już z daleka będzie wyglądało na amatorską robotę osoby, która nie miała szerszego pojęcia o tym, co robi. Wstępne właściwe wyczyszczenie ściany przed malowaniem jest tutaj naprawdę kluczowe.

Jeśli pominiesz ten etap, to potem nadrobienie tego poprzez bardzo staranne malowanie może być wręcz niemożliwe. Będziesz pracował na materiale, który znacznie utrudni ci pracę, zamiast ułatwić. Wszyscy profesjonaliści, którzy znają się na swoim fachu, zaczynają malowanie ścian od czyszczenia. Nie bierze się to znikąd i dobrze by było, gdybyś poszedł w ich ślady.

Należy oczyścić ściany przed malowaniem, aby upewnić się, że przed nałożeniem farby zniknie z nich wszelki brud, tłuszcz, kurz, itp. Dzięki temu podkład też dużo lepiej przylega do ściany. Lepiej malować na czystych ścianach, ponieważ w przeciwnym przypadku stare plamy mogłyby przejść przez nową farbę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także