Balkon i ogródOgródStosuję nawóz z wełny owczej. Rozwiązanie jest eko, a kwiaty rosną jak złoto

Stosuję nawóz z wełny owczej. Rozwiązanie jest eko, a kwiaty rosną jak złoto

Ten nawóz jest najlepszy w ogrodzie
Ten nawóz jest najlepszy w ogrodzie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Valerii Honcharuk

17.03.2024 16:46

Piękne i uginające się od pąków rośliny nie wyrosną same, a w tym trzeba im odrobinę pomóc. Wielu ogrodników już teraz zastanawia się, jak pobudzić kwiaty do życia, a najlepszym rozwiązaniem będzie nawóz domowej roboty. Do jego wykonania wcale nie potrzebujesz stada owiec, a sprytnego triku. Jak zastosować taki nawóz?

Nowoczesne sposoby odżywiania kwiatów powoli zaczynają cieszyć się niebywałą popularnością. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie potrzebujemy do tego drogich lub mocnych specyfików, które często, oprócz rozbudzania ogromnych nadziei, nie robią nic. Wełna owcza w ogrodzie to prawdziwy przyjaciel, który gwarantuje złote góry, a w zasadzie bujnie kwitnące rośliny. Jak działa ten nawóz?

Jaki jest najlepszy nawóz?

W obecnych czasach coraz więcej osób stawia na ekologiczne rozwiązania w ogrodzie, które są nie tylko tanie, ale przede wszystkim bezpieczne dla roślin. W ten trend idealnie wpisuje się nawóz z wełny owczej, który błyskawicznie stymuluje je do wzrostu. Co więcej, ta naturalna odżywka do roślin ogrodowych skutecznie ochroni je przed inwazją szkodników oraz chorób, a przecież te w najbliższym sezonie jak co roku będą próbowały zniszczyć uprawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wielu ogrodników stosuje wełnę owczą nie tylko do nawożenia, ale także do ściółkowania podłoża, co sprawdza się o niebo lepiej niż kora lub zmielone bioodpady. W tej formie znakomicie zatrzyma wzrost chwastów oraz wilgotność gleby nie tylko na rabatach, ale także na grządkach, a nawet w doniczkach! Nawóz z wełny owczej to prawdziwa bomba witaminowa, która zawiera w sobie keratynę, azot, potas, fosfor oraz siarkę. Taki zastrzyk z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze rośliny ogrodowe, a szczególnie wzmocni ich korzenie, co przyczyni się do szybszego i intensywniejszego rozwoju kwiatostanów.

Jak zrobić naturalny nawóz?

Stosowanie nawozu z wełny owczej wcale nie oznacza, że w czasie jego wykonania ucierpi jakiekolwiek zwierzę. W sklepach jest on dostępny w dwóch wersjach, granulatu oraz płynu, a wybór specyfiku zależy od ciebie. Co więcej, ten ekologiczny nawóz stosuje się tylko raz na cały sezon wegetacyjny, co jest ogromnym ułatwieniem. Substancje odżywcze z wełny będą nawozić rośliny przez co najmniej pół roku!

Jeśli zdecydowałeś się na odżywkę w postaci granulek, to wymieszaj ją z wierzchnią warstwą podłoża lub po prostu zgnieć i rozsyp pod roślinami w ogrodzie. Płynna forma nawozu z wełny owczej do roślin ogrodowych wymaga rozcieńczenia według określonych na etykiecie proporcji, a idealnie wpłynie na rośliny zimozielone oraz kwitnące w samym środku sezonu.

Czy taki nawóz jest dla wszystkich roślin? Wełna owcza zakwasza podłoże, co oznacza, że zmieni jej odczyn pH, a przecież nie wszystkie kwiaty to polubią. Ten ekologiczny nawóz z pewnością pokocha hortensja, która jest wymagająca w uprawie. Dzięki temu prostemu zabiegowi na wiosnę będziesz miał w ogrodzie rośliny kwitnące niczym złoto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także