PoradyDomowe trikiSzczury uciekną z prędkością światła. Triki deratyzatora

Szczury uciekną z prędkością światła. Triki deratyzatora

Tak najszybciej wytępisz szczury
Tak najszybciej wytępisz szczury
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | alan1951

12.04.2024 09:05, aktual.: 12.04.2024 09:54

Wiele osób na samą myśl o tych gryzoniach dostaje gęsiej skórki, a ich obecność w naszym domu może wywołać wiele kłopotów. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czego nie znoszą szczury, to istnieje kilka sprawdzonych patentów, aby przepędzić je skutecznie i humanitarnie. Te triki poleca deratyzator!

Każdy, kto miał do czynienia ze szczurami, doskonale wie, jak ciężko je odstraszyć raz, a dobrze. Te szkodliwe gryzonie nie tylko niszczą wszystko wokół, ale też przenoszą niebezpieczne dla naszego życia choroby oraz mogą być agresywne. Bardzo ciężko je wywabić z kryjówki, a ostatecznym krokiem powinna być interwencja deratyzatora. Jak domowym sposobem przepędzić szczury? Te 5 trików jest dla ciebie.

Co zrobić, aby pozbyć się szczurów?

Szczury najczęściej spotkasz w piwnicy lub na strychu, a także w garażach oraz blisko miejsc, gdzie mają one łatwy dostęp do pożywienia. Są o wiele większe od myszy i zostawiają po sobie istne spustoszenie, co mocno odbija się na naszym komforcie życia oraz kondycji wielu przedmiotów. Wiele osób widząc szczura, z pewnością zakupi pułapkę lub truciznę, ale przecież można odstraszyć je w bardziej cywilizowany sposób. Co jest naturalnym wrogiem szczurów?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dla tych szkodników niezwykle odstraszający jest zapach, a szczególnie pewne gatunki roślin oraz ziół, które spokojnie możesz zasadzić lub postawić w pobliżu ich kolonii. Najbardziej odrzuca szczury mięta, rumianek, ale też wrotycz oraz liście pomidorów. Te gryzonie wyprowadzą się same, jeśli zafundujesz im towarzystwo czosnku lub cytryny, które wręcz nie dadzą im żyć. Równie dobrym patentem na przepędzenie szczurów jest zastosowanie detergentów, a zalicza się do nich płyn do mycia oraz kostki do toalet, których zapach jest dla szkodników istną męczarnią.

Jak najszybciej wytępić szczury?

Jeśli masz w domu kota, to z pewnością błyskawicznie wyprosi on szczury z twojej posesji. Zapach mruczka również skutecznie je odstrasza oraz sprawia, że omijają dom szerokim łukiem, co nie oznacza, że metoda przepędzania szczurów kotem jest bezpieczna. Gryzonie te mogą przenosić wściekliznę, a to ogromnie groźnie dla naszego mruczka. Jakiego dźwięku boją się szczury? Ultradźwięki to twoi przyjaciele, jeśli chcesz skutecznie odstraszyć gryzonie. Wysoka częstotliwość elektronicznego odstraszacza będzie dla szczurów niczym głośna impreza u sąsiada nad ranem, co skutecznie uprzykrzy szkodnikom życie.

Kiedy spróbowałeś na szczury wszystkiego, a one nadal się nie wyprowadziły, to pora wytoczyć cięższe działa. Najlepiej zacząć od specjalistycznych pułapek na te gryzonie, czyli żywołapek, a dopiero potem decydować się na bardziej drastyczne metody w postaci lepów lub trucizny. Ostatecznym krokiem w odstraszeniu szczurów jest profesjonalna deratyzacja, która jest gwarantem tego, że szkodniki zostaną skutecznie przepędzone.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także