PoradyLajfhakiJak zrobić pułapkę na myszy? Żaden gryzoń nie oprze się temu wabikowi

Jak zrobić pułapkę na myszy? Żaden gryzoń nie oprze się temu wabikowi

Mysz w mieszkaniu.
Mysz w mieszkaniu.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Dejan Kolar

05.03.2024 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mysz w domu to nic przyjemnego. Niewielkie stworzenie przestraszy niejedną osobę. Chcemy jak najszybciej pozbyć się niechcianego lokatora. Zabicie go byłoby nie tylko nieetyczne, ale i niehumanitarne. Jest jednak jeszcze jeden sposób. Wyjaśniamy, jak zrobić pułapkę na myszy.

Myszy to niewielkie gryzonie, które są ważną częścią ekosystemu. Nie stanowią żadnego zagrożenia dla życia czy zdrowia człowieka. Problem zaczyna się wtedy, kiedy wkradają się do naszych domów. Myszy mogą wyrządzić wiele dotkliwych szkód w mieszkaniu, a sam widok gryzonia nie należy do najprzyjemniejszych.

Gryzonie przegryzają kable, wygryzają dziury w ścianach i pozostawiają po sobie cuchnące odchody. Jak więc pozbyć się niechcianego lokatora? Pułapka wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Wyjaśniamy, jak zrobić domową pułapkę na myszy. To proste, tanie i humanitarne rozwiązanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zrobić, gdy w domu jest mysz?

Myszy w domu to częsty problem, który dotyka zarówno właścicieli domów, jak i mieszkań. Myszy szukają u nas ciepła, schronienia i pożywienia. Choć same w sobie nie stanowią zagrożenia, ich obecność może sprawiać problemy. Można spotkać je w piwnicy czy na strychu, jednak niektórzy śmiałkowie przedostają się do części mieszkalnej.

Jak rozpoznać, że mysz przebywa w naszym domu? Nie musisz jej zauważyć, żeby wiedzieć, że zadomowiła się w mieszkaniu. Myszy wydzielają charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, a do tego pozostawiają po sobie mnóstwo śmierdzących odchodów. Gryzonie przegryzają kable, ściany, a nawet meble. Buszują po szafkach w poszukiwaniu jedzenia.

Mysz w domu może być prawdziwym utrapieniem, dlatego też trzeba się jej jak najszybciej pozbyć. Zabicie gryzonia nie wchodzi tu w rachubę. To nieetyczne i niehumanitarne. Myszy stanowią ważną część ekosystemu, dlatego też nie powinno się ich zabijać. Jak najszybciej złapać mysz? Przyda się pułapka. Nie musisz zamawiać jej z internetu. Wyjaśniamy, jak zrobić pułapkę na myszy w warunkach domowych. Wszystko, czego potrzebujesz, masz już w domu.

Jak zrobić pułapkę na myszy z butelki?

Myszy to inteligentne stworzenia. Są szybkie, zwinne i płochliwe. Nie sposób wyłapać je własnymi rękoma. Dlatego też wymyślono pułapki na myszy. Nie chcesz wydawać pieniędzy? Przygotuj domową pułapkę na myszy. To prostsze, niż mogłoby się wydawać.

Zacznijmy od najprostszego rozwiązania, czyli butelki. Jak zrobić pułapkę na myszy z butelki? Potrzebujesz prostej, plastikowej butelki bez przewężeń, kawałka kartonu, nożyczek i taśmy samoprzylepnej. Odetnij górę butelki, a następnie, włóż ją do środka lejkiem do dołu. Przymocuj go za pomocą taśmy klejącej, a przygotowaną pułapkę przeklej do kartonu, aby była stabilna.

Co najlepiej włożyć w pułapkę na myszy? Żeby zwabić gryzonia, w środku umieść nieco płatków śniadaniowych lub kawałek sera. Gotową pułapkę umieść obok skrytki myszy. Gryzoń nie oprze się zapachowi ulubionych przekąsek i wejdzie do butelki, jednak nie będzie mógł jej opuścić. Kiedy mysz wejdzie do butelki, wypuść ją na dwór. To prosta, tania i humanitarna metoda.

Jak inaczej zrobić samemu pułapkę na myszy?

Plastikową butelkę możesz zastąpić pustą rolką po papierze toaletowym. To jedna z najskuteczniejszych pułapek na myszy. Poza rolką potrzebujesz także pojemnika ze stromymi ściankami o długości 50 cm. Od czego zacząć? Rolkę zgnieć tak, aby jej podstawa była całkowicie płaska. Na końcu tunelu ustaw wabik. Co możesz włożyć w taką pułapkę na myszy? Podobno najlepsze są krakersy i masło orzechowe.

Przygotowaną pułapkę umieść na brzegu stołu, krzesła lub komody, a przy wylocie postaw wysoki pojemnik. Gdy gryzoń wejdzie do pułapki, przeciąży ją i wpadnie do pojemnika, a ty będziesz mógł go wypuścić. Teraz już wiesz, jak pozbyć się myszy z domu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także