NewsyTen budynek w Londynie zawsze zachwyca dekoracjami. W tym roku wygląda naprawdę wyjątkowo

Ten budynek w Londynie zawsze zachwyca dekoracjami. W tym roku wygląda naprawdę wyjątkowo

Klub Annabel's z dekoracją w formie balonu
Klub Annabel's z dekoracją w formie balonu
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images

19.11.2023 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Londynie rozbłysnęło już światłem bożonarodzeniowych lampek. Ekskluzywny klub członkowski Annabel's po raz kolejny wspiął się na szczyt kreatywności i przygotował urokliwą fasadę. Drzwi lokalu są przyozdobione "balonem marzeń", który symbolizuje magię świąt.

Kiedy zbliża się czas grudniowych świąt, Londyn zaczyna zdobić mnóstwo dekoracji świetlnych, które umilają spacerowanie między ulicami. Jednym miejsc, które zawsze budzą zachwyt jest wejście do kultowego klubu Annabel's, który od 1963 roku gości zarówno członków rodziny królewskiej, jak i międzynarodowe gwiazdy show-biznesu. W tym roku właściciel przygotował bajkową instalację, która została odkryta 14 listopada.

Londyńska dekoracja, która przyciąga wzrok

Jeśli w okresie przedświątecznym udasz się do Londynu, przechadzając się Berkley Square, z pewnością zauważysz piękno dekoracji świątecznych. Jedną z nich jest balon ogrzewany gorącym powietrzem, który stoi u progu szlacheckiego klubu. Właściciel tego miejsca dokładnie wie, jak przyciągnąć wzrok przechodniów. Co roku pragnie, by jego goście mieli jak najlepsze przeżycia związane z tym miejscem. Przyozdabianie budynku stało się coroczną tradycją, na którą wszyscy czekają. Wiele osób przyjeżdża spory kawał drogi, by trafić na uroczyste odsłonięcie dekoracji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeszcze rok temu Annabel's zdobiła "karuzela marzeń", która równie mocno przyciągała wzrok przechodniów. Tegoroczna ozdoba rozciąga się ponad trzy piętra budynku i mieni się intensywnymi kolorami, które wypływają z licznych lampek. Ozdoba kojarząca się z podniebnymi podróżami daje wrażenie trójwymiarowej iluzji i przywołuje myśl o balonach z dawnych czasów. Wszystko na tle świetlistych gwiazd, które również znajdują się na fasadzie klubu. Jeśli będziesz w pobliżu, z pewnością nie przegapisz tego miejsca. Twórca projektu instalacji to dyrektorka kreatywna The Birley Clubs, Tatiana Kharchylava.

Wnętrze lokalu Anabell to jeszcze inna historia

Wnętrze luksusowego klubu to równie magiczne miejsce, gdzie czeka prawdziwa uczta dla oczu. Opalizujące kwiaty przy kominku, mieniące się światła i świąteczny kominek dają przytulne wrażenie, a przy tym czuć odrobinę świątecznej magii. Całość dopełnia znak rozpoznawczy klubu — jednorożec przelatujący nad głowami klubowiczów. To właśnie on jest najczęściej wspominanym elementem, który zauważają ludzie tuż po przekroczeniu progu.

W dniu odsłonięcia świątecznych dekoracji fasady, przed budynkiem londyńskiego klubu odbywa się świąteczna uroczystość. W tym roku dla osób zwiedzających ulice Londynu przygotowano mnóstwo atrakcji, pokazów artystycznych i wizualnych. Warto wspomnieć, że klub Annabel's ma swoją fundację, która łączy się z The Caring Family. Ich wspólnym celem jest zbieranie datków, które następnie przekazuje się na poczet dzieci i fundowania im posiłków. Do tej pory udało im się "nakarmić" aż 2 mln osób na całym świecie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także