PoradyLajfhakiTen gadżet zniweluje obtarcia na stopach, a jest w niemal każdej damskiej torebce

Ten gadżet zniweluje obtarcia na stopach, a jest w niemal każdej damskiej torebce

Obcierające buty, fot. Genialne
Obcierające buty, fot. Genialne

25.08.2023 21:50

Piękna i nowa para butów zachwyca aż do momentu założenia na nogę. Wtedy już po kilku godzinach pojawia się ból, pęcherze, a nawet zdarta do krwi skóra. Sięgnij więc po jedną rzecz z torebki, a obcierające buty staną się wspomnieniem.

Zazwyczaj zakładamy nowe buty na ważne okazje, kiedy zamierzamy prezentować się wyjątkowo. Jednak równie często musimy zapłacić za to wysoką cenę w postaci obdartych stóp. Dlatego, jeśli tylko poczujesz dyskomfort, zastosuj kobiecy środek higieniczny — wkładkę higieniczną lub podpaskę. Okazuje się, że nie tylko raz w miesiącu może nam pomóc.

Sposób na obcierające buty

Ich miękka powłoka i kształt idealnie sprawdzą się jako wkładka do butów, ponieważ zadziałają niczym poduszka. Wystarczy nakleić je we wnętrzu buta, a będą ochraniać nie tylko przed otarciami, ale też pochłoną pot i zamaskują jego zapach. Ważne jest to, aby odpowiednio przyciąć jeden koniec podpaski lub wkładki higienicznej. W ten sposób zyskamy dobrze dopasowaną wkładkę na zapiętki butów, które są najczęstszym winowajcą otarć. Dzięki temu buty staną się wygodne, a my przetańczymy w nich całą noc lub przejdziemy wygodnie każdy dystans.

Tired and aching female feet after walking
Tired and aching female feet after walking

Pozostałe triki na niewygodne obuwie

Najważniejsze jest to, żeby przed ważną okazją porządnie rozchodzić nowe buty. Jest to gwarancja tego, że będą wygodne i nie wydarzy się żadna awaria. Natomiast kiedy i na to brakuje nam czasu, to można we wnętrzu buta umieścić woreczki z wodą. Wystarczy włożyć parę butów do zamrażarki i poczekać kilka godzin, aż woda zamarznie. Dzięki temu dobrze naciągnie materiał, który bez tego może wyrządzić naszym stopom szkodę. Natomiast jeśli wszystkie te sposoby nie działają na nasze buty, to należy zakupić specjalistyczne wkładki. Ochronią przed otarciami, a do wyboru jest ich mnóstwo w najróżniejszych kształtach. Warto zastanowić się, gdzie zazwyczaj buty nas obcierają i wybrać spośród: żelowych osłon na palce, materiałowych zapiętek lub żelowych wkładek na przodostopie.

Orthopedic insoles are lined up on a wooden surface. samples of different orthopedic insoles. insoles with variety of coating.
Orthopedic insoles are lined up on a wooden surface. samples of different orthopedic insoles. insoles with variety of coating.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także