Triki na świeżość kwiatów pod lupą. Który działa najlepiej? Jest zaskoczenie
Zapewne wiele osób zastanawia się co zrobić, żeby żywe kwiaty stały w domu dłużej. Postanowiliśmy więc rozwiać te wątpliwości i przygotowaliśmy dla was specjalny test popularnych trików na świeżość kwiatów. Przeczytaj do końca, a dowiesz się, który sposób okazał najskuteczniejszy?
Świeże kwiaty nie tylko cieszą oczy oraz pięknie pachną, ale również potrafią nam skutecznie poprawić nastrój. Postanowiliśmy więc przetestować dla was różne internetowe sposoby na przedłużenie trwałości ciętych kwiatów. Eksperyment ten ma na celu pomóc ustalić i wybrać zwycięzcę, który ostatecznie okaże się najlepszy w przedłużaniu trwałości oraz ogólnej świeżości kwiatów w domu. Do naszych testów użyliśmy: baterii, energetyka, aspiryny, monet, wody, alkoholu oraz specjalnej odżywki do kwiatów, a sam eksperyment trwał siedem dni. Jesteś ciekawa efektów? Zaczynamy!
Co dodać do wody, aby kwiaty dłużej stały?
Nasz test rozpoczęliśmy od patentu z energetykiem. Do przygotowanego wcześniej wazonu z czystą wodą wlaliśmy większą część puszki napoju, a następnie włożyliśmy do flakonu świeżą różę.
Następnie wzięliśmy pod lupę trik z monetami. Jest to dosyć popularny w sieci patent na przedłużenie żywotności kwiatów. Jednak tego czy rzeczywiście ten sposób działa, dowiesz się dopiero na końcu. Wrzuciliśmy do wazonu z czystą wodą kilka polskich groszy. Powinny one osiąść na dnie flakonu. Następnie do wazonu wkładamy kwiat — w naszym przypadku za każdym razem była to róża.
Warto podkreślić, że postanowiliśmy dla was przetestować nie tylko polskie monety, ale również amerykańskie centy, które są pokryte miedzią (w przypadku groszy stalowa moneta jest pokryta mosiądzem). Dzięki temu sprawdziliśmy, czy skład monet ma znaczący wpływ na kondycję kwiatów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kompozycje z kwiatów
Co zrobić, żeby kwiaty nie zwiędły?
W naszym teście internetowych sposobów na przedłużenie trwałości ciętych kwiatów postanowiliśmy wziąć pod lupę również inny tiktokowy sposób. Polegał on na użyciu aspiryny. Kierując się wskazówkami z sieci, wrzuciliśmy jedną tabletkę leku do napełnionego wodą wazonu. Poczekaliśmy, aż aspiryna trochę się rozpuści, a następnie umieściliśmy w tej miksturze świeżą różę.
To jednak nie koniec naszych testów! Wielu internautów poleca również trik z bateriami. Czyżby miały one mieć realny wpływ na stan żywotności ciętych kwiatów? Oczywiście to również przetestowaliśmy. Do wazonu z czystą wodą wrzuciliśmy jedną baterię, a następnie umieściliśmy we flakonie kwiatek.
Czy alkohol może uratować więdnącą różę?
Choć dla wielu osób ten sposób może wydawać się kontrowersyjny, to jednak często polecanym sposobem na wydłużenie żywotności kwiatów jest dolanie do wody alkoholu. Napełniliśmy wazon wodą, a następnie dolaliśmy do naczynia trochę czystej wódki. Na koniec zanurzyliśmy w tej miksturze świeżą różę.
Ostatnim naszym testem, który miał wyłonić najskuteczniejszy dodatek do wody, który zapobiegnie więdnięciu kwiatów, było dodanie do flakonu z wodą specjalnej odżywki do kwiatów. Jeden kwiatek zostawiliśmy natomiast w wazonie z wodą bez żadnych dodatków.
Który trik na przedłużenie trwałości kwiatów jest najskuteczniejszy?
Dzięki przeprowadzonym przez nas testom nie musisz się już dłużej zastanawiać, jak przedłużyć żywotność kwiatów. Dla przypomnienia podkreślamy, że wszystkie poddane eksperymentowi róże zostawiliśmy w wodzie z różnymi dodatkami na okres siedmiu dni. Jak myślisz, który specyfik okazał się najskuteczniejszy dla utrzymania żywotności róży? Oto krótkie podsumowanie:
- Jako pierwszą sprawdziliśmy różę zanurzoną w wodzie z baterią. Niestety, jak widać, trik nie okazał się pomocy i róża odpadła.
- Kolejny jest kwiat zanurzony tylko w czystej wodzie. Szału nie ma, ale kwiatek przynajmniej nie jest całkowicie zwiędnięty. Opadło jednak z niego kilka płatków.
- O dziwo, dużo lepiej poradziły sobie grosze.
- Co dla wielu może być zaskakujące, trik z energetykiem okazał się również całkiem trafny.
- Róża nieźle poradziła sobie także w wodzie z dodatkiem aspiryny.
- Z kolei centy może nie ususzyły całkowicie róży, ale i tak wizualnie nie prezentuje się ona najlepiej.
- Duży sukces widać we flakonie, do którego dodaliśmy specjalny specyfik do kwiatów. Tego jednak mogliśmy się spodziewać.
- Największym zaskoczeniem jest wazon z różą zanurzoną w wodzie z alkoholem. Czyżby to był złoty środek na przedłużenie świeżości ciętych kwiatów?