Ujawniła obrzydliwy sekret kuchennego zlewu. Lepiej zatkaj nos, nim zajrzysz
Kuchenny zlew wymaga regularnego czyszczenia, a w idealnym świecie powinniśmy dbać o niego codziennie. W rzeczywistości wystarczy wypucować jego powierzchnię raz na tydzień, aby zlikwidować kamienny osad oraz brud. Czy samo przetarcie zlewu wystarczy? Jeśli wyczułeś nieprzyjemny aromat ze zlewozmywaka, to nie zatykaj nosa, tylko okręć sitko. Dziś dowiesz się, jak na prawdę wyczyścić kuchenny zlew.
29.02.2024 11:26
Szybkie szorowanie zlewu jest proste. Aplikujemy na niego detergent, a potem sięgamy po miękką gąbkę i gotowe. Takie podejście do sprawy tylko kamufluje prawdziwy problem, o którym często zapominamy. Prawdziwy sekret brudnego kuchennego zlewu może sprawić, że mocno zdziwisz się nie tylko ty, ale także twój nos i oczy. Jak czyścić zlew, a szczególnie to, co znajduje się pod sitkiem?
Jak wyczyścić zlew kuchenny?
Mycie zlewu nie polega tylko na dbaniu o niego z zewnątrz i pilnowaniu, aby jego widoczne elementy lśniły na wysoki połysk. Bardzo wiele osób jest zdziwionych, kiedy czysty zlew śmierdzi oraz szybko się zatyka, a wtedy udrażnianie rur to nie jedyne wyjście, na jakie powinniśmy się zdecydować. Zamiast inwestować w drogie specyfiki o wiele lepiej będzie odkręcić sitko zlewu kuchennego. Właśnie pod nim kryje się bardzo nieprzyjemna tajemnica naszych problemów. Jeśli zapomniałeś o regularnym czyszczeniu tego elementu, to koniecznie nastaw się na niezbyt przyjemny zapach i widok.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na pewno zawsze zastanawiałeś się, jak czyścić zlew, a twoim głównym problemem był nieestetyczny osad, to musisz pamiętać o drugim równie ważnym elemencie zlewozmywaka. Podczas mycia naczyń do odpływu wpadają resztki jedzenia, które nigdy nie powinny się w nim zaleźć. Rzadko kiedy z kuchennego zlewu popłyną one razem z wodą do ścieków. Bardzo często ich nie widzimy, ale po pewnym czasie zaczniemy mocno czuć, a wtedy koniecznie musimy złapać za śrubokręt i zmierzyć się z tym brudem.
Domowy sposób na kuchenny zlew
Twój kuchenny zlew z pewnością cię zaskoczył, a warstwa gnijących resztek jedzenia pod sitkiem wywołała mieszane uczucia? W pierwszym odruchu z pewnością straciłeś chęci do czyszczenia zlewu, a przecież musisz to zrobić. Najlepiej umyć wszystko, co znajduje się pod odpływem przynajmniej raz na kilka tygodni, aby brud nie osadzał się na sitku, gumie, a tym bardziej w środku zlewu. W pierwszej kolejności musisz zebrać warstwę resztek materiałową ściereczką, a dopiero potem wyszorować wszystkie elementy kuchennego zlewu. Tak wygląda czyszczenie zlewu u TikTokerki @dom.w.porzadku:
Zwykły detergent może nie poradzić sobie z tak dużymi zabrudzeniami, a szczególnie z mocnym aromatem oraz tłuszczem. Wtedy najlepiej sięgnąć po mieszankę sody oczyszczonej z octem, która nie tylko doczyści elementy kuchennego zlewu, ale też udrożni odpływ oraz zniweluje charakterystyczny zapach. Przed zastosowaniem tego patentu pamiętaj o umieszczeniu miski pod zlewem, aby cały brud nie rozlał się po szafce. Na koniec spłucz mieszankę i zamontuj gumę oraz sito w zlewie, oraz zapamiętaj ten sposób na to, jak czyścić zlew dokładnie.