NewsyW Ciechanowie rozdają choinki. Wystarczy przynieść odpady

W Ciechanowie rozdają choinki. Wystarczy przynieść odpady

Akcja promocyjna z darmowymi choinkami
Akcja promocyjna z darmowymi choinkami
Źródło zdjęć: © Freepik | gaudyirina
24.11.2023 19:38

W Ciechanowie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia możemy nabyć darmową choinkę. Warunkiem jej otrzymania jest przyniesienie makulatury i elektroodpadów. Na mieszkańców czeka aż 500 świerków, które będą rozdawane już 16 grudnia. Akcja ma na celu uświadomienie ludzi, że bycie eko się opłaca!

Po co kupować choinkę, skoro miasto da nam ją za darmo? Akcje podarunkowe są coraz bardziej popularne, a ludzie bardzo chętnie się w nie angażują. By skorzystali na tym wszyscy, trzeba zazwyczaj wpłacić dobrowolny datek na zbiórkę w szczytnym celu lub tak jak w przypadku Ciechanowa, oddać niepotrzebną makulaturę i elektrośmieci. Dzięki takim wydarzeniom ludzie zaczynają dostrzegać to, jak ważne jest, by segregować odpady i żyć w zgodzie z naturą.

"Choinka za odpady". W Ciechanowie będzie czekać aż 500 darmowych choinek

Jeśli mieszkasz w okolicy tego miasta, to chyba sam przyznasz, że aż żal nie skorzystać z tej akcji. Jak donosi portal "warszawa.tvp.pl", za worek niepotrzebnych śmieci, które z pewnością magazynujesz na swoim strychu, możesz zgarnąć dużą choinkę w doniczce. Większość z nich ma od 120 do 140 cm wysokości. Drzewko takiej postury to koszt kilkuset złotych w sklepie ogrodniczym. Trzeba pamiętać, że ich liczba jest ograniczona, więc warto zwlekać z decyzją!

Trzeba wspomnieć, że należy mieć odpowiednią ilość odpadów, by skorzystać z tej akcji. Aby dostać darmową choinkę, należy przeznaczyć 10 kg zużytych elektroodpadów lub 10 kg makulatury. Śmieci dowozimy do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. To tam zostaną zważone i zabrane do utylizacji. Choinki są przeznaczone dla mieszkańców Ciechanowa, którzy nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej. Na jedną rodzinę przypada jedna choinka, a wszystko będzie dokładnie odnotowane, by nie doszło do sytuacji, że ktoś nabywa drzewka w hurtowej ilości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdzie jeszcze można zdobyć darmowe drzewko?

Większość polskich miast również organizuje podobne akcje promocyjne. Jednym z nich jest Warszawa, która ma do rozdania aż 1000 drzewek. Akcja reklamowana jest sloganem "Choinka pod choinkę". W tym przypadku szczęśliwcy są wybierani przez losowanie, które odbywa się 16 grudnia 2023 na dziedzińcu Urzędu Dzielnicy Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 70.

Darmowe choinki w Ciechanowie
Darmowe choinki w Ciechanowie© Freepik | alexbrod89

Warto obserwować strony internetowe miast oraz wszystkie ich media społecznościowe, gdyż grudzień to czas, gdy dzieje się naprawdę dużo ciekawych wydarzeń. Można wygrać nie tylko choinkę, ale i inne świąteczne gadżety, bony zakupowe czy inne wartościowe prezenty. Udział w takich akcjach jest zazwyczaj darmowy, więc nic nie tracicie, a być może to wy będziecie tymi szczęśliwcami, którzy zgarną prezent na święta?

Źródło: "warszawa.tvp.pl"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także