PoradySprzątanieWieczorem wrzucam kilka do toalety. Odświeża się sama, kiedy ja śpię

Wieczorem wrzucam kilka do toalety. Odświeża się sama, kiedy ja śpię

Toaleta to najbardziej zanieczyszczone miejsce w domu
Toaleta to najbardziej zanieczyszczone miejsce w domu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Christian Horz
04.02.2024 10:24

Toaleta jest najbardziej zanieczyszczonym sprzętem w domu. Po każdym użyciu na powierzchni mnożą się miliony groźnych bakterii. Jak utrzymać higienę? Wystarczy, że przed snem wrzucisz kilka kawałków tego naturalnego specyfiku, a toaleta odświeży się sama.

Czyszczenie toalety to jeden z najważniejszych obowiązków domowych. W muszli bez przerwy mnożą się bakterie, a znaczna część z nich stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Toaleta powinna być czyszczona codziennie.

Możesz wykorzystać do tego gotowe produkty lub sięgnąć po domowe środki czystości, które cieszą się coraz większą popularnością. Jest jednak jeszcze jeden sposób, który stosowały nasze babcie. Potrzebny produkt z pewnością masz już w domu. Wystarczy, że wrzucisz go do toalety tuż przed pójściem spać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Toaleta wymaga codziennego czyszczenia. Sięgnij po naturalne środki czystości

Toaleta to najbardziej zanieczyszczone miejsce w domu. Mikrobiolodzy postanowili przyjrzeć się temu, co osadza się w muszli toaletowej. Okazało się, że wśród milionów bakterii znajdują się także pałeczki salmonelli i E. coli. Zakażenie jedną z tych bakterii niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Czym czyścić toaletę, aby pozbyć się z niej bakterii? Możesz użyć gotowych środków czystości w postaci żelu czy płynu. Większość z nich bazuje na chlorze, który wyżera bakterie i wybiela powierzchnię. Niestety, chlor wydziela bardzo intensywny zapach, a przy tym jest bardzo nieekologiczny.

Coraz więcej osób sięga po domowe środki czystości. Są tanie, skuteczne i proste w przygotowaniu. Bazują na składnikach takich jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy. To składniki o działaniu odkażającym, wybielającym i oczyszczającym. Możesz przygotować z nich domowy płyn do mycia toalety lub wrzucić je bezpośrednio do muszli, najlepiej na całą noc. W ten sposób pozbędziesz się bakterii, kamienia oraz nieestetycznych zacieków.

Wrzuć do toalety. Pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń

Czosnek to warzywo znane jeszcze z czasów starożytnych. Już wtedy ceniono go za liczne właściwości prozdrowotne i traktowano jak naturalny antybiotyk. To zasługa allicyny, związku chemicznego o właściwościach bakteriobójczych. Może zabrzmi to dziwnie, ale czosnek można wykorzystać do dezynfekcji toalety.

Ten patent stosowały nasze babcie. Przed snem wrzucały kilka ząbków do toalety i pozostawiały go tak na całą noc. Po wstaniu z łóżka wystarczy spuścić wodę. Czosnek stopniowo uwalnia allicynę, która dezynfekuje muszlę, pozbywając się z niej wszystkich bakterii. To prosty, skuteczny i ekologiczny sposób na odkażenie toalety.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także