DomRośliny doniczkoweStosuję patent przed każdym podlewaniem. Moje rośliny rosną w oczach

Stosuję patent przed każdym podlewaniem. Moje rośliny rosną w oczach

Mężczyzna podlewa roślinę w doniczce
Mężczyzna podlewa roślinę w doniczce
Źródło zdjęć: © Getty Images | Westend61

04.02.2024 09:17, aktual.: 04.02.2024 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie jest żadną nowością fakt, że rośliny doniczkowe potrzebują odpowiedniego podlewania, aby kwitły bujnie. Dzięki temu cieszą nasze oczy oraz zdobią mieszkanie, co sprawia nam wiele radości i satysfakcji. Przed każdym podlewaniem warto pamiętać o drobnym szczególe, który może przynieść spore korzyści.

Stosowanie drogich odżywek często przynosi odwrotny rezultat do zamierzonego, a oznacza to, że nasze rośliny doniczkowe zamiast bujnie rosnąć — marnieją. Wtedy desperacko poszukujemy cudownego antidotum, które przywróci je do życia, a przy tym nie narazi nas na koszty. Wcale nie trzeba używać wymyślnych eliksirów, a przed podlewaniem najzwyklejszą wodą zastosować sprytny patent.

Dlaczego rośliny doniczkowe nie rosną?

Powodów może być co najmniej kilka, ale wszystko leży w naszej odpowiedniej pielęgnacji roślin doniczkowych. Dostęp do światła, ale też nawożenie, przesadzanie, przycinanie, a nawet przecieranie liści to tylko podstawy, o których nie możemy zapominać. Jeśli mimo naszych starań rośliny domowe marnieją, brązowieją, nie rosną oraz zaczynają pojawiać się na ich liściach plamy, to koniecznie trzeba zacząć działać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z pewnością myślisz, że będzie to wymagało sporego nakładu pracy i pieniędzy, ale jesteś w błędzie. Rośliny doniczkowe potrzebują tylko jednego zabiegu, niezależnie od tego, z jakiego są gatunku. Podlewanie to klucz do sukcesu, ale nie może być ono zwykłym wlewaniem wody do ziemi, ponieważ wtedy rośliny z pewnością nie odbiją. Największym problemem niejednego ogrodnika okazuje się grudkowata ziemia roślin domowych, która nie przepuszcza do kwiatów żadnych składników odżywczych. Bardzo łatwo można ją rozluźnić.

Zastosuj do roślin doniczkowych przed podlewaniem, a mocno się zaskoczysz!

Wszystko, co będzie ci potrzebne, znajdziesz w kuchennej szafce. Z pewnością masz pod ręką przynajmniej jedno pudełeczko wykałaczek lub innych ostro zakończonych pałeczek. Właśnie dzięki nim szybko uporasz się ze zbitą ziemią w roślinach doniczkowych, która nie absorbuje wody. Dzięki temu trikowi podlane kwiaty szybko "wypiją" podany im życiodajny płyn, co przełoży się na ich wzrost. Zanim sięgniesz po konewkę, złap kilka sztuk wykałaczek i zacznij działać.

Nakłuwaj delikatnie ziemię w doniczce na głębokość około 5 cm, ale koniecznie zwróć uwagę na korzenie roślin, aby ich nie uszkodzić. Dzięki temu szybko napowietrzysz glebę i spowodujesz o wiele większy przepływ wody podczas podlewania. Ten patent z wykałaczkami idealnie sprawdzi się na wszystkich roślinach domowych, ponieważ nie jest inwazyjny. Dopiero kiedy rozluźnisz ziemię przed podlewaniem, możesz odpowiednio zadbać o swoje kwiaty, a szybko ci za to podziękują.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także