PoradyLajfhakiWlewam dosłownie kilka kropel dla ochrony. Zatkany odpływ to już wspomnienie

Wlewam dosłownie kilka kropel dla ochrony. Zatkany odpływ to już wspomnienie

Kobieta wciska krem do odpływu
Kobieta wciska krem do odpływu
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Genialne
20.03.2024 14:36

Zatkany odpływ to nic przyjemnego. Uniemożliwia normalne korzystanie z kuchni. Jednym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie odpływu. Popularny youtuber pokazał, jak uniknąć zatoru. Wystarczy kilka kropel popularnego produktu, a zatkany odpływ nie będzie już problemem.

Nieprzyjemny zapach, wybijająca woda — znasz to? To zatkany odpływ, zmora każdego z nas. Ten problem pojawia się nawet w czystych i zadbanych domach. Wystarczy chwilą nieuwagi, żeby do odpływu dostały się resztki jedzenia i problem gotowy.

Jedynym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie odpływu. Nie musisz kupować popularnego "Kreta". Wystarczy, że zaopatrzysz się w sodę i ocet, a pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń. Jest jednak jeszcze jeden sposób, którym podzielił się pewien youtuber. Potrzebujesz zaledwie jednego produktu, który kupisz w każdej drogerii, a może nawet masz go już w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak odetkać zatkany odpływ?

Odpływ w zlewie to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w domu. Trafiają tam resztki jedzenia, fusy po kawie, a nawet tłuszcz. Wylewanie tłuszczu do zlewu to poważny błąd. Gorący, rozpuszczony tłuszcz oblepia rury, a po zastygnięciu tworzy zator, który prowadzi do zatkania.

Jak odetkać zatkany odpływ? Zanim zadzwonisz po hydraulika czy wsypiesz udrażniacz do rur, wypróbuj jeden z domowych sposobów. Zacznij od wsypania dwóch opakowań sody oczyszczonej. Zalej ją litrem wrzącej wody i odczekaj kwadrans. Jeśli woda nadal nie zejdzie, ponownie wsyp dwa opakowania sody i zalej je szklanką wrzącego octu. Ocet wchodzi w silną reakcję chemiczną z sodą. To połączenie działa niczym miotełka na zanieczyszczenia.

Mówi się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Chcesz uniknąć zatkanego odpływu? Sięgnij po produkt dedykowany zmywarkom. Tabletki do zmywarki to mieszanina sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego i silnych substancji czyszczących. Umieść jedną w odpływie i zalej szklanką wrzącej wody. Zatkaj odpływ i poczekaj 15 minut, a na końcu wlej zimną wodę. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a zapomnisz o zatkanym odpływie.

Jak uniknąć zatkania odpływu?

SmartFox to popularny youtuber, który dzieli się prostymi patentami na utrzymanie domu w czystości. W jednym z ostatnio opublikowanych filmików pokazał, jak uniknąć zatkanego odpływu. W tym celu użył… kremu do depilacji. Produkt bazuje na silnych substancjach rozpuszczających. Najczęściej jest to kwas tioglikolowy, który całkowicie rozpuszcza włosy, a także… resztki jedzenia.

Jak użyć go do wyczyszczenia odpływu? Łyżkę kremu wymieszaj z łyżką wody. Tak przygotowaną mieszankę wlej do odpływu i zatkaj go korkiem. Pozostaw ją na godzinę, a najlepiej na całą noc. Następnego ranka odkręć kran i wlej do zlewu dużą ilość wody. Ten prosty patent nie tylko zapobiegnie zatkaniu, ale też dokładnie wyczyści odpływ oraz korek. Powtarzaj go raz w tygodniu, a już nigdy nie będziesz mieć zatkanego odpływu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także