DomRośliny doniczkoweWyjeżdżasz na święta? Włóż do doniczek, a unikniesz kłopotów

Wyjeżdżasz na święta? Włóż do doniczek, a unikniesz kłopotów

Tak podlewam rośliny doniczkowe, kiedy wyjeżdżam
Tak podlewam rośliny doniczkowe, kiedy wyjeżdżam
Źródło zdjęć: © Genialne
30.03.2024 11:23, aktualizacja: 30.03.2024 11:40

Rośliny doniczkowe potrzebują naszej opieki, a bardzo źle znoszą rozłąkę. Jeśli w najbliższych dniach zostawiasz swoje kwiaty i martwisz się, jak przetrwają, to pamiętaj o tym triku. Tylko tak zadbasz o rośliny doniczkowe, gdy nie ma cię w domu. Będzie do czego wracać!

Każdy posiadacz roślin doniczkowych doskonale wie, jak wiele pracy i czasu zajmuje wyhodowanie pięknych, zdrowych oraz bujnych kwiatów. Nawożenie, podlewanie, nieustanne zaglądanie do doniczki i sprawdzanie liści mocno procentuje, a jeden nieostrożny ruch może sprawić, że cały wysiłek pójdzie na marne. Jak zrobić nawadniacz do kwiatów? Potrzebny produkt masz zawsze pod ręką!

Jak podlewać kwiaty podczas nieobecności?

Z pewnością zastanawiasz się, jak to zrobić i na pewno nie raz po wyjeździe na kilka dni twoje rośliny nie wyglądały zbyt dobrze. Sucha wierzchnia warstwa podłoża oraz oklapnięte liście, to częsty widok, którego lepiej unikać. Wtedy musimy reanimować nasze rośliny doniczkowe, a ten zabieg i nadmierna troska może również nie wyjść im na dobre. Jak podlewać kwiaty podczas nieobecności? Ten patent będzie twoim game changerem na te święta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wszystko, co musisz zrobić, aby twoje rośliny doniczkowe nie odczuły, że cię nie ma, to przygotować ręcznik papierowy oraz szklankę wody. Ta metoda nawadniania kwiatów to trik, dzięki któremu już nigdy nie będziesz wracać do domu z duszą na ramieniu. Szklankę z wodą postaw blisko doniczki, a następnie złap za kilka listków ręcznika papierowego. Zwiń je ciasno w słomkę, a twoje rośliny doniczkowe pobiorą sobie wodę same. Jeden koniec papieru zanurz w wodzie, a drugi włóż do doniczki, dzięki temu kwiaty nawet nie zauważą twojej nieobecności.

Jak zrobić nawadniacz do roślin doniczkowych?

Równie dobrym sposobem na utrzymanie roślin doniczkowych w zacnej kondycji jest wykonanie dozownika wody z butelki plastikowej. Najlepiej sprawdzi się ta 500 ml, a wystarczy wywiercić w jej korku kilka małych dziurek. W drugim kroku napełnij butelkę wodą, zakręć i włóż do doniczki do góry nogami. Dzięki temu rośliny doniczkowe będą same pobierać sobie wodę, a ty będziesz mieć spokojną głowę w czasie wyjazdu.

Innym patentem na podlewanie kwiatów, gdy cię nie ma, jest wykorzystanie wanny lub brodzika. Ta metoda nawadniania sprawdzi szczególnie wtedy, gdy masz mało kwiatów. Wystarczy zanieść rośliny doniczkowe do łazienki, ustawić w wannie i nalać do niej wody na wysokość kilku centymetrów. Taka kąpiel dobrze im zrobi, a przy tym uratuje je od zmarnienia pod twoją nieobecność.

Tak samo dobrym trikiem, dzięki któremu unikniesz kłopotów z roślinami doniczkowymi, jest sznurek, który posłuży jako domowy wąż nawadniający. Umieść jeden koniec nawadniacza w naczyniu z wodą, a drugi w doniczce, po kilku dniach nieobecności sam sobie podziękujesz!

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także