PoradyLajfhakiWymieszaj 3 składniki i wylej na opiekacz. Włącz, a po chwili będzie lśnił

Wymieszaj 3 składniki i wylej na opiekacz. Włącz, a po chwili będzie lśnił

Trik na oczyszczenie opiekacza
Trik na oczyszczenie opiekacza
Źródło zdjęć: © Instagram | Dorota_w_domu
29.11.2023 12:15

Kto ma w domu opiekacz do tostów, ten wie, jak łatwo go wybrudzić i równocześnie ciężko wyczyścić. Winowajcą wszystkiego jest rozpuszczony ser, który pod wpływem temperatury zaczyna się przypalać i zasychać na kamień. Nie wolno go drapać, bo uszkodzimy powierzchnię płytek opiekacza. Najlepszy sposób to sprytna mieszanka trzech składników, które sprawią, że brud sam się odklei.

Tosty to jedno z naszych ulubionych propozycji śniadaniowych. Jest jednak pewien kłopot ich przygotowaniu. Pod wpływem ciepła ser wypływa bokiem. Jeśli nie wyczyścimy go w porę, zaschnie i będzie wręcz nie do usunięcia. Oczywiście można go zdrapać, ale będzie to obarczone ryzykiem porysowania teflonu na płytkach opiekacza, a przez to żywność będzie się jeszcze bardziej przypalać. Błędne koło prawda? Aby nie skończyć z porysowanym urządzeniem, koniecznie wykonaj mieszankę czyszczącą, która działa nawet na najbardziej zaniedbane urządzenie.

Mieszanka czyszcząca z trzech składników!

Masz dość, że twój opiekacz wiecznie jest brudny, a ty spędzasz sporo czasu nad tym, by doprowadzić go do porządku? Jeśli tak, koniecznie wypróbuj trik, który poleciła użytkowniczka Instagrama @dorota_w_domu. Jak sama mówi, patent sprzedał jej mąż i od tego czasu nie wyobraża sobie innego sposobu na oczyszczanie sprzętu.

Wystarczy zmieszać trzy kuchenne składniki i wylać masę na rozgrzany opiekacz. Potrzebujesz trzech łyżek mąki ziemniaczanej, łyżki sody oczyszczonej i trochę wody, by masa miała konsystencję ciasta na naleśniki. Po kilku minutach "ciasto" się upiecze, a wszelki brud przyklei się do niego. Wtedy wystarczy ściągnąć "naleśnika". Trik najlepiej wykonywać za każdym razem, gdy opiekacz był w użytkowaniu. W ten sposób pozbędziesz się niewidocznej spalenizny, tłuszczu i spalonego jedzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Genialny trik na zabezpieczenie opiekacza przed brudzeniem

Powyższy trik ma na celu wspomaganie nas, gdy urządzenie jest brudne i ciężko je wyczyścić. Co, jeśli napiszemy, że istnieje jeszcze lepszy trik, który sprawi, że zapomnisz o czymś takim jak zabrudzenia w tosterze? Wystarczy, że masz w domu arkusz papieru do pieczenia. Otóż tosty zawijamy w papier i w takiej osłonce wstawiamy do opiekacza. Dzięki temu nie ma możliwości, by cokolwiek wypłynęło poza obręb papieru. Po wyciągnięciu mamy gotowego tosta, a także czysty opiekacz.

Papier do pieczenia
Papier do pieczenia© Freepik | arianahabich

Ważne, by kupić taki papier, który będzie odporny na kontaktowe działanie ciepła. Niektóre firmy ostrzegają przed tym, że ich produkt nie może być w bezpośrednim zetknięciu z gorącą powierzchnią, bo może grozić to zapaleniem. Papier do pakowania kanapek czy folia nie są takie same i nie należy ich używać jako zamiennika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także