InspiracjePomysłyWysmarowała szybę samochodową imbirem. Nie boi się żadnych warunków na drodze

Wysmarowała szybę samochodową imbirem. Nie boi się żadnych warunków na drodze

Wysmarowanie szyby auta imbirem.
Wysmarowanie szyby auta imbirem.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Nicolas St-Germain, Robert6666
19.03.2024 11:00

Jazda samochodem podczas ulewy dla większości kierowców jest dosyć trudna. Wiąże się to oczywiście z dużo gorszą widocznością na drodze. Co ciekawe jednym z internetowych trików na jazdę autem w czasie deszczu jest zastosowanie na szybę samochodową...imbiru!

Ulewny deszcz potrafi czasem przeszkodzić w jeździe nawet najlepszym kierowcom. Powodem jest bardzo słaba widoczność na drodze. Jeśli dodatkowo wycieraczki w aucie nie działają, tak jak powinny, to jazda w takich warunkach pogodowych może być prawdziwym wyzwaniem.

W internecie nie brakuje różnych porad oraz trików jak poprawić widoczność w aucie podczas ulewy. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydaje się jednak trik z wysmarowaniem przedniej szyby auta...imbirem. Czy ten sposób rzeczywiście może zadziałać?

Na czym polega samochodowy trik z imbirem?

Na youtubowym kanale Sprytne Triki znajduje się filmik, który zdradza ciekawy sposób na zwiększenie widoczności przez przednią szybę samochodu. Według autorki filmiku pomoże ci w tym imbir. Konkretnie chodzi o wysmarowanie nim przedniej szyby samochodu. Z filmu możemy się dowiedzieć, że imbir najlepiej zawsze trzymać w schowku auta. W razie potrzeby należy go jednak wyjąć, przeciąć i dokładnie posmarować nim przednią szybę w aucie.

Niezwykle ważne jest, aby wykonać ten trik na zewnętrznej stronie szyby. Wiele osób zapewne zadaje sobie teraz pytanie, po co niby miałoby się coś takiego robić. Otóż według autorki wideo, imbir ma ważne zastosowanie podczas deszczu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego warto posmarować imbirem samochodową szybę?

Jeżeli podczas jazdy samochodem złapie cię ulewa, a twoje wycieraczki nie będą działały, tak jak należy, to widoczność w twoim aucie zapewne będzie fatalna. Jest to niezwykle niebezpieczna sytuacja na drodze. Jeżeli chcesz tego uniknąć, to warto wysmarować przednią szybę imbirem. Trzeba to jednak zrobić bardzo dokładnie. Co jednak imbir ma wspólnego z szybą samochodową oraz deszczem?

Otóż posmarowanie szyby imbirem ma tworzyć na niej tzw. efekt lotosu. Jest to pojęcie naukowe, które opisuje efekt samoczyszczenia się powierzchni (woda po prostu błyskawicznie z niej spływa i nie zostawia śladów). W ten sposób zabezpieczona szyba w aucie powinna szybciej odprowadzać wodę oraz wszelki brud.

Według autorki kanału Sprytne Triki sposób z wykorzystaniem soku z imbiru powinien znacznie poprawić widoczność przez szybę samochodową podczas jazdy deszczu i dzięki temu podróż będzie przebiegała dużo spokojniej oraz bezpieczniej. A ty jakie masz sposoby na poprawienie widoczności w aucie, gdy bardzo pada deszcz lub śnieg?

Źródło: YouTube: Sprytne Triki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także