PoradySprzątanieZanieś świeczkę do łazienki. Na długo rozwiąże uciążliwy problem

Zanieś świeczkę do łazienki. Na długo rozwiąże uciążliwy problem

Świeca to game changer na zacieki na kranie.
Świeca to game changer na zacieki na kranie.
Źródło zdjęć: © Genialne.pl

29.03.2024 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprzątanie łazienki to prawdziwy koszmar, a szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy musi świecić się na błysk. Osad, smugi i brud nie znikną same, a jeśli nadal zastanawiasz się, jak usunąć zacieki z kranu to w przypadku tego triku gra jest warta świeczki.

Czyszczenie armatur łazienkowych wcale nie jest tak trudne, jak się wydaje, a białe plamy to nie koniec świata. Wiele osób zazwyczaj łapie za detergenty oraz szmatkę i mocno szoruje kran, co daje marne efekty, a tylko może uszkodzić jego powierzchnię. Zamiast kombinować, złap się za jedną rzecz, którą z pewnością masz w domu, a dzięki niej z łatwością wypolerujesz kran.

Jak usunąć zacieki z kranu?

Na początek musisz zastanowić się na tym, skąd tak naprawdę biorą się nieestetyczne zacieki na kranie. Wielu za winowajcę uważa zbyt twardą wodę, która osadza się na powierzchni armatur, ale nie jest to jedyny powód pojawiania się brudu. Bardzo często detergenty, ale też kosmetyki pozostawiają na kranach charakterystyczną warstwę, która nieczyszczona zamienia się w białą skorupę, czyli kamień. Wtedy trudno jest go wymieść, a standardowe metody wymiękają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Większość śmiałków doczyszczenia baterii łazienkowych stosuje zbyt mocną chemię, która tylko na etykiecie jest przeznaczona do mycia kranów. W rzeczywistości oprócz chwytliwej nazwy nie pomaga, a może jedynie zaszkodzić i naruszyć powierzchnię, łazienkowej armatury. Mocne pocieranie gąbką lub szmatką to jeden z najczęstszych błędów, jakie popełniamy podczas usuwania kamienia z baterii. Mało kto zdaje sobie sprawę, że zacieki mogą z niej zniknąć w zaledwie kilka sekund, a co więcej bez zbędnego wysiłku. Czym wypolerować kran?

Co usuwa kamień z baterii?

Jeśli nie możesz już patrzeć na zacieki widoczne na kranie, to złap za świeczkę, a zadzieją się prawdziwe czary. Do czyszczenia baterii znakomicie nada się mała świeczka urodzinowa lub jakakolwiek inna — ważne, by miała naturalny kolor wosku i nie zawierała barwników. Wszystko, co musisz zrobić, to potrzeć nią powierzchnię armatury. Dzięki temu najlepiej wyczyścisz baterię łazienkową, a pozostawiane przez świeczkę linie naprawdę pomogą

Wosk wyczyści kran z osadu w zaledwie kilka chwil, dzięki czemu polerowanie pójdzie jak z płatka. Teraz sięgnij po ściereczkę i wetrzyj pozostałości świeczki w armaturę, a nieźle się zaskoczysz. Ten trik na usuwanie zacieków z kranu stanie się twoim ulubieńcem na długo oraz rozwiąże uciążliwy problem, przez co całkowicie zapomnisz o kamieniu na baterii łazienkowej.

Wosk ze świeczki nie tylko usunie kamień, ale także wytworzy na czyszczonej powierzchni warstwę ochronną, dzięki czemu woda zacznie spływać po kranie bez najmniejszych śladów lub zacieków. Co więcej, ten patent na czyszczenie baterii łazienkowej sprawi, że problem polerowania kranu zniknie na bardzo długo.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także