Zawsze przed włączeniem pralki robię jedną rzecz. Przez to płacę za pranie połowę mniej!
Pranie kosztuje nas z miesiąca na miesiąc coraz więcej. Wybór odpowiedniego programu i temperatury pozostaje nie bez znaczenia, nie wspominając o zużyciu prądu oraz wody. Podpowiadamy, jak prać oszczędniej, niezależnie od tego, jaki model pralki mamy do dyspozycji.
Podczas robienia prania nie zwracamy uwagi na istotny (choć pozornie błahy) element. Wiąże się on ze sposobem wkładania rzeczy do bębna pralki. Dzięki temu trikowi nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również twoje ubrania będą lepiej uprane.
Sposób na oszczędne pranie
Pamiętaj o tym, że ważnym czynnikiem, przez który twoje pranie nie jest dobrze uprane, może być ilość ubrań w bębnie pralki. Być może jest ich po prostu za dużo, w efekcie czego urządzenie potrzebuje większej ilości wody i energii do pracy. Wystarczy, że przed każdym praniem sprawdzisz dłonią, jak dużo wolnego miejsca pozostało w bębnie. Sposób ten nazywa się "palm trick" i gwarantuje zmniejszenie zużycia energii podczas prania. Zwróć uwagę na to, czy twoja ręka mieści się między ubraniami a ścianą bębna. Jeśli tak, to możesz być spokojny o oszczędność prania.
Jak wybrać oszczędną pralkę?
Już podczas wyboru pralki w sklepie warto zwrócić uwagę na to, czy będzie ona generowała niskie rachunki. Tak naprawdę tylko dzięki takiemu urządzeniu twoje opłaty za prąd i wodę będą niewielkie. Poszukaj pralki oraz pozostałych urządzeń AGD, które mają na sobie odpowiednie oznaczenia, świadczące o tym, do jakiej kategorii energetycznej należą. Do najbardziej energooszczędnych należą te z klasy A, ponieważ taka pralka potrafi zmniejszyć zużycie energii nawet o 50 % w porównaniu z innymi klasami pralek! Zależność ta odnosi się także do zmywarek, suszarek oraz telewizorów.
Jakie jeszcze są plusy pralki energooszczędnej?
Najczęściej pralki te posiadają liczne zalety, takie jak:
- najnowsza technologia i innowacyjność, która optymalizuje pranie;
- duża pojemność wsadu prania do bębna, dlatego podczas jednego prania możesz umieścić w niej więcej ubrań, nie rozbijając go na dwa;
- wodoszczelność i możliwość wykorzystania maksimum pobieranej wody.