PoradyLajfhakiZmiel i rozsyp na panelach. Po umyciu z podłogi zniknie brud i rysy

Zmiel i rozsyp na panelach. Po umyciu z podłogi zniknie brud i rysy

jak czyścić panele fot. freepik
jak czyścić panele fot. freepik

02.09.2023 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mycie podłogi bywa uciążliwe, kiedy mamy w domu zwierzaka lub dziecko. Potrafią nieustannie bałaganić i zostawiać po sobie ślady na dopiero co świeżo umytych panelach. Podpowiadamy, jak czyścić panele, aby pozbyć się zabrudzeń i rys.

Ten trik działa dwutorowo, nie tylko sprawia, że panele stają się nieskazitelnie czyste, ale też pozwala usunąć zarysowania. Po jego zastosowaniu podłoga wygląda jak nowa! Oto co musisz zrobić, aby osiągnąć taki efekt.

Jak czyścić panele?

O podłogę należy dbać nie tylko od święta. Należy ją regularnie czyścić, aby nie było widać na jej powierzchni kurzu czy zanieczyszczeń. To sprawia, że dom wygląda schludnie i miło się w nim przebywa. W przypadku, kiedy mamy pociechy lub zwierzaki, wiadomo, że brudzi się ona znacznie szybciej niż normalnie. Porządki domowe nie są ulubioną czynnością, dlatego polecamy triki, które znacznie je ułatwiają i przyspieszają, dzięki czemu są one znacznie przyjemniejsze. Zdarzyć się może, że nasza podłoga w skutek przesuwania mebli się rysuje. Mamy patent, który zadziała, zarówno na zabrudzenia, jak i rysy! Będziesz pozytywnie zaskoczony, kiedy zastosujesz go na panele w swoim domu. Potrzebny ci do tego będzie produkt, który na co dzień masz w szafce kuchennej. To tani i bardzo skuteczny trik, który stosujemy już od lat!

co zrobić by panele błyszczały jak nowe? fot. freepik
co zrobić by panele błyszczały jak nowe? fot. freepik

Trik na czyste panele bez rys

Zapomnij o sklepowych środkach czystości! Swoją podłogę wymyjesz i wypolerujesz za pomocą soli kuchennej! Wystarczy, że zmielisz ją w blenderze, a następnie posypiesz nią panele. Następnie wlej do wiadra gorącą wodę i dolej odrobinę płynu do mycia naczyń. Lekko zamieszaj i tak przygotowanym roztworem umyj panele, które wcześniej pokryłeś zmieloną solą. Po skończonym myciu zauważysz, że lśni od czystości i usuniesz drobne rysy z jej powierzchni. Możesz też zastosować tabletki do zmywarki. Po prostu w odrobinie gorącej wody rozpuść 1-2 sztuki, a potem wlej miksturę do 2 litrowego wiadra z wodą. W ten sposób stworzysz domowy płyn do podłóg, którym umyjesz swoje panele. To proste, przyjemne i oszczędne!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także