InspiracjePomysłyZorganizowali lot w nieznane. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki

Zorganizowali lot w nieznane. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki

Ta podróż to wielka tajemnica.
Ta podróż to wielka tajemnica.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Hinterhaus Productions

18.03.2024 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mówi się, że podróże kształcą, a bardzo często chcemy poznawać nowe miejsca, ale nie zawsze mamy pomysł na udany wyjazd. Jeśli zawsze myślałeś o tym, aby wsiąść do samolotu byle jakiego, to propozycja Scandinavian Airlines jest niezwykle kusząca. Przewoźnik zorganizował prawdziwą podróż w nieznane, a chętnych nie brakuje.

Podróż oferowana przez linie lotnicze Scandinavian Airlines (SAS) to prawdziwa gratka dla fanów przygód, a akcja polegająca na zorganizowaniu tajemniczego lotu, czyli "Destination Unknown" okazała się strzałem w dziesiątkę! Szwedzki przewoźnik znakomicie wyczuł żądnych podróży pasażerów, a bilety na lot w nieznane rozeszły się jak świeże bułeczki. Na czym ma polegać ta tajemnicza podróż? 

Czym wyróżnia się ta podróż w nieznane?

W lutym beneficjenci programu EuroBonus mogli zakupić za zebrane punkty lojalnościowe, czyli około 30 tysięcy mil miejsce na pokładzie samolotu w nieznane. Na tajemniczy lot w ciągu kilku minut zapisało się aż 1000 podróżnych. Wszyscy oni, jak wynika z relacji medialnych, są niezwykle podekscytowani tym, co ich czeka, a SAS milczy jak zaklęty na temat celu podróży. Czy naprawdę aż tak lubimy adrenalinę?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podróżni otrzymali jedynie bilet, miejsce oraz czas wylotu. Wystartują 5 kwietnia z lotniska w Kopenhadze. Według planów SAS samolot wróci do Szwecji dopiero 8 kwietnia, co oznacza, że szczęśliwcy będą w tajemniczej podróży przez kilka dni. Pasażerowie uzyskali jedynie informację o tym, że czeka ich kilka godzin na pokładzie, a cel podróży zostanie podany dopiero pod koniec lotu, aby spotęgować ciekawość podróżnych.

Intrygujące w tej podróży w nieznane jest to, że SAS ze stolicy Danii lata do 30 miast, ale w pozostałych 33 krajach obsługuje aż 122 miejsca docelowe. Na mapie tej linii lotniczej możemy znaleźć Tajlandię, Japonię, Maroko, ale też Albanię, a snujących scenariusze podróżnych nie brakuje. Tak przewoźnik propagował akcję tajemniczego lotu w swoich mediach społecznościowych:

SAS proponują podróż w nieznane.
SAS proponują podróż w nieznane.© Instagram

Co czeka na pasażerów podczas tej podróży?

Biletów na podróż w nieznane już nie ma, ale SAS prowadzi losowanie, podczas którego można jeszcze zdobyć dwa miejsca na ten tajemniczy lot. Szwedzka linia lotnicza ma dostarczyć podróżnym informację odnośnie do tego, co powinni ze sobą zabrać, dopiero na kilka dni przed odlotem. Z pewnością właśnie wtedy wielu szczęśliwych i żądnych podróży będzie mogło tylko domyślać się, co na nich czeka. Przewoźnik na stronie internetowej Sasgroup.net nie pozostawia złudzeń:

SAS to zaufanie i jakość, które obiecują naszym pasażerom przygodę, która przeniesie ich wrażenia z podróży na nowy poziom.

Paul Verhagen, EVP & Chief Commercial Officer w SAS
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także