10‑sekundowy trik na zatkane zatoki. Zrobi go nawet dziecko
Sezon na choroby w pełni. Coraz więcej osób wybiera się na zwolnienia lekarskie z powodu infekcji. Atakują nas grypa, przeziębienie i zapalenie zatok. Jeśli męczysz się z zatkanym nosem, poznak prosty trik, który przyniesie ci natychmiastową ulgę.
Zapalenie zatok to jedna z gorszych zimowych przypadłości. Katar dosłownie rozsadza głowę, a po wysmarkaniu nie odczuwamy żadnej ulgi. To choroba, która wymaga odpowiedniego leczenia — najczęściej antybiotyków. Zanim zaczną działać i wyleczą katar, minie kilka dni.
Jak ulżyć sobie w chorobie? Możesz skorzystać z inhalacji, które rozrzedzą wydzielinę, co ułatwi ci oddychanie. Jest jednak jeszcze jeden sposób. Wypróbuj ten prosty trik, a od razu odczujesz ulgę. Jest tak prosty, że poradzi sobie z nim nawet małe dziecko.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sprzątanie 2022 GRUDZIEŃ
Jak odetkać zatkane zatoki?
Zatoki znajdują się w połowie długości nosa. Tuż obok nich znajdują się zatoki klinowe, a nad nimi zatoki czołowe, a przy szczęce, zatoki szczękowe. Przy zapaleniu w środku zatok zaczyna gromadzić się wydzielina, która utrudnia oddychanie. Ostra infekcja może wywołać przeszywający ból głowy, który jest odczuwalny przy każdym skinieniu głową.
Jak pomóc sobie w chorobie? Należy niezwłocznie wybrać się do lekarza. Infekcja bakteryjna może wymagać antybiotykoterapii. W trakcie leczenia można pomóc sobie na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest inhalacja. Wdychanie ciepłego powietrza z dodatkiem olejków eterycznych (np. miętowego, eukaliptusowego i lawendowego) rozrzedza wydzielinę, dzięki czemu możesz się jej pozbyć w prosty i szybki sposób.
Lekarze polecają też stare, sprawdzone babcine sposoby, takie jak inhalacja ciepłą solą. Sól należy rozsypać na rozgrzanej patelni i wdychać ciepło przez kilka minut. Można też pokusić się o przygotowanie domowego okładu na zatoki, który uśmierzy ból i rozrzedzi zalegający katar.
Chcesz pozbyć się kataru? Poznaj patent znanego lektora
Lektorzy pracują głosem. Muszą nieustannie ćwiczyć swoją dykcję i barwę głosu. Katar skutecznie odciąga ich od obowiązków zawodowych. Krzysztof Buratyński to znany lektor, który jest aktywny na Tik Toku. W jednym ze swoich ostatnich filmików podzielił się patentem na katar, z którego korzystają lektorzy i aktorzy.
Jak pozbyć się niechcianej wydzieliny? Buratyński wyjaśnił, że katar najczęściej zalega na czwartym poziomie zatok. Pokazał, jak się go pozbyć w prosty sposób. "Lewą ręką łapiemy lewe ucho, a prawy kciuk wciskamy pod kość policzkową. Naciągamy ucho i trzymamy przez 10 sekund". To samo należy zrobić z drugim uchem. Po chwili powinieneś odczuć dużą ulgę, ponieważ w ten sposób pozbędziesz się kataru, a także wyrównasz ciśnienie w uszach. Ten prosty sposób jest w pełni bezpieczny. Mogą korzystać z niego nawet małe dzieci.