PoradyOrganizacjaPrzestań źle używać chusteczek. Ekspertka zwraca uwagę na dwa częste błędy

Przestań źle używać chusteczek. Ekspertka zwraca uwagę na dwa częste błędy

Jak poprawnie używać chusteczki higienicznej?
Jak poprawnie używać chusteczki higienicznej?
Źródło zdjęć: © Freepik, Instagram | irenakaminskaradomska, wavebreakmedia_micro
15.12.2023 08:49, aktualizacja: 17.12.2023 15:51

Chusteczki higieniczne to niezbędnik w każdej damskiej torebce. Przydają się do przecierania powierzchni, zebrania czegoś czy wycierania nosa. W okresie jesienno-zimowym ludzie są ofiarami sezonowych przeziębień, co skutkuje zatkanym nosem i ciągłym podciąganiem. Specjalista od savoir-vivre'u podpowiada, jak używać chusteczek, by elegancko wytrzeć nos w towarzystwie.

Katar nie wybiera, zwłaszcza w miejscu publicznym. Gdy podczas długiego dnia zaczynasz odczuwać, że twój nos staje się zatkany, łapiesz za chusteczkę i ocierasz nos. W tym momencie powinna zapalić ci się lampka w głowie, gdyż głośne dmuchanie nosa w miejscu publicznym nie jest zbyt kulturalne. Irena Kamińska-Radomska postanowiła wytłumaczyć, jak zrobić to w odpowiedni sposób.

Jak poprawie używać chusteczki?

Pani Irena to specjalista od dobrego wychowania i kultury osobistej. Na swoich profilach w mediach społecznościowych publikuje mnóstwo porad na temat tego, jak się zachowywać, jeść, a także ubierać. Jej misją jest pokazanie światu, że kultura osobista to najlepsza wizytówka człowieka. W jednym z jej materiałów poruszono kwestię tego, jak wyciągać chusteczki higieniczne. Okazuje się, że kieszeń i dłoń mają tu znaczenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chusteczki zawsze wyciągamy lewą dłonią z lewej kieszeni. Dlaczego? Otóż prawa dłoń jest od tego, by się witać, a chyba nikt nie chce łapać za brudną dłoń. Chusteczki lepiej trzymać w lewej kieszeni, bo łatwiej po nie sięgnąć. Samo ocieranie nosa nie jest niczym złym i robienie tego w towarzystwie jest dozwolone. Inaczej jest w przypadku, gdy nasz nos jest zatkany i chcemy go oczyścić. W takiej sytuacji głośne dmuchanie nosa jest nie na miejscu i lepiej wyjść z pomieszczenia, gdzie przebywają inne osoby.

Jak dbać o skórę na nosie podczas przeziębienia?

Kiedy dopadnie cię katar, musisz podcierać nos co kilka minut, przez co bariera ochronna na skórze zostaje naruszona. Objawia się to zaczerwienieniem, suchą skórą i bólem. Aby zapobiec tym przykrym dolegliwościom, należy dbać o skórę już w trakcie choroby. Zacznij od zmiany zwykłych, suchych chusteczek na te nawilżane. Nie bez powodu to właśnie takich używa się przy pielęgnacji delikatnej skóry maluszka, która jest podatna na podrażnienia.

Wycieranie nosa podczas choroby.
Wycieranie nosa podczas choroby.© Freepik | katemangostar

Po każdym dmuchaniu nosa koniecznie nawilż skórę dookoła. To dość uciążliwe, lecz gwarantujemy, że regularne nawilżanie pomoże ci zachować naturalną barierę ochronną na twarzy. Kremuj buzie naturalnymi kosmetykami o silnie natłuszczającym działaniu. Równie dobrze sprawdzają się oleje przeznaczone do skóry czy wazelina kosmetyczna, którą kupisz za kilka złotych w każdej drogerii. Po takiej pielęgnacji twój nos już nigdy nie będzie suchy i popękany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także