Kiedy "coś mnie rozkłada" stosuję trik babci. Przeziębienie nie zdąży się rozwinąć
Okres jesienno-zimowy to prawdziwa wylęgarnia infekcji, które tylko czekają, aby położyć nas na łopatki. Zmęczenie, gorączka, zawroty głowy, kaszel i katar to objawy choroby, przy których należy działać od razu. Zamiast sięgać od razu po mocne medykamenty, postaw na domowe sposoby.
30.11.2023 16:09
Naturalne metody leczenia często są dziwaczne, ale dają znakomite efekty. Stosowali je na przestrzeni lat nasi przodkowie i cieszyli się całkiem dobrą kondycją. Dlaczego więc nie spróbować? Jeśli czujesz po kościach chorobę, to łap za parę skarpetek i pędź do kuchni.
Cebula na przeziębienie?
Nie od dziś wiadomo, że to jeden z lepszych, tanich i skutecznych naturalnych środków leczniczych. Wielu przygotowuje z cebuli syrop, który ma wzmacniać odporność, a inni jedzą ją jak owoc. Jednak ta metoda jest zupełnie inna i ma pomóc pozbyć się toksyn z organizmu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ten sposób leczenia wywodzi się z medycyny chińskiej, a dokładniej z refleksologii. Polega ona na leczeniu przez stopy, czyli np. masaż odpowiednich punktów. Połączenie tej praktyki z cebulą da niesamowite efekty i pomoże ci szybko pozbyć się infekcji zarówno bakteryjnej, jak i wirusowej. Jak go wykonać?
Na początek obierz cebulę i pokrój ją w plastry, a dopiero potem sięgnij po skarpetki. Włóż plasterki do skarpetek, a następnie ubierz na stopy i najlepiej pozostaw tak na kilka godzin. Siarka zawarta w cebuli szybko rozprawi się ze stanem zapalnym w organizmie. Warto dodać, że ta metoda pomoże pozbyć się gorączki, wspomaga pracę układu limfatycznego oraz ułatwi odkrztuszanie wydzieliny z płuc.
Co zawiera cebula?
To niepozorne warzywo jest prawdziwą bombą witaminową, a zawiera witaminy: C, A, E i K. Jednak to dopiero początek listy jej składników, a znajdują się na niej także minerały w postaci wapnia, żelaza, potasu, fosforu oraz sodu. Dlatego można powiedzieć, że regularne jedzenie cebuli da ci zdrowie.
Okazuje się, że dobrze jest spożywać ją nie tylko w czasie choroby, ale także po niej, szczególnie jeśli zażywałeś antybiotyki. Cebula zawiera fruktan, który wspomaga pracę bakterii w jelitach, a bardzo często po tych mocnych medykamentach są one osłabione. Jednak sprawdzi się ona nie tylko do leczenia jesienno-zimowych infekcji.
Cebula zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, reguluje poziom cukru we krwi oraz minimalizuje ryzyko zachorowania na nowotwory. Warto dodać, że sprawdzi się też w chorobach reumatycznych i wzmocni kości. Ponadto likwiduje infekcje skórne, jak również łagodzi obrzęki po m.in. użądleniach.