PoradyLajfhaki2 patyki i sznurek. Tyle wystarczy, by zatrzymać ciepło w domu

2 patyki i sznurek. Tyle wystarczy, by zatrzymać ciepło w domu

2 patyki i sznurek — trik, który zatrzyma ciepło w domu
2 patyki i sznurek — trik, który zatrzyma ciepło w domu
Źródło zdjęć: © Genialne
12.11.2023 13:39

Kaloryfery w całym domu są rozgrzane do czerwoności, a mimo to odczuwasz zimno? To znak, że ciepło "ucieka" z mieszkania. Wiemy, jak temu zaradzić. Potrzebujesz tylko dwóch patyków i sznurka.

Jedną z najczęstszych przyczyn "uciekającego" ciepła są... zasłony. Tak, zasłony blokują przedostanie się ciepłego powietrza do pomieszczenia, co sprawia, że jest w nim zimno. W sezonie grzewczym lepiej z nich zrezygnować albo wymienić na takie, które nie zasłaniają grzejników.

Nieefektywne grzanie przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Chcesz uniknąć wysokiej dopłaty? Skorzystaj z poniższego triku, który rozwiąże ten problem. Potrzebujesz zaledwie trzech rzeczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcesz uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie? Zastosuj się do tych zasad

Firanki i zasłony to jeden z najpopularniejszych elementów wystroju wnętrza. Chronią nas przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów, a jednocześnie nadają wnętrzu przytulności. Niestety, mają one jedną, dużą wadę. Długie zasłony, które przykrywają grzejniki, co prawda wyglądają stylowo, ale blokują dopływ ciepłego powietrza do reszty pomieszczenia, przez co jest w nim zimno.

Nie oznacza to, że musisz rezygnować z firan na oknach. Wystarczy, że wymienisz je na krótsze, aby nie przykrywały grzejników albo zastosować sprytny trik z Tik Toka. Talluah Hollihan podzieliła się patentem, który usprawnia przepływ ciepłego powietrza w pomieszczeniu.

Potrzebujesz trzech rzeczy — dwóch długich patyków i sznurka. Patyki zwiąż ze sobą sznurkiem, ale tylko z jednej story. Dolną część zasłony umieść pomiędzy patykami, a następnie zacznij zawijać ją do wewnątrz. Zrolowaną zasłonę umieść na parapecie. Okna nadal będą zasłonięte, a ciepło rozprzestrzeni się po całym mieszkaniu.

Włóż pomiędzy ścianę a kaloryfer. Później sobie podziękujesz

Ogrzanie dużego mieszkania to nie lada wyzwanie. Grzejniki są rozgrzane do czerwoności, a mimo to w pomieszczeniu jest chłodno? Jest na to sposób. Wystarczy, że pomiędzy ścianę a kaloryfer włożysz folię aluminiową, która sprawi, że w pokoju szybciej zrobi się ciepło, a temperatura będzie odczuwalnie wyższa. Pamiętaj jednak, aby błyszcząca strona folii była ustawiona w stronę grzejnika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także