5 lat słyszysz to samo? Ksiądz z TikToka ma patent na życzenia przy opłatku
Kojarzysz ten moment, gdy trzeba sobie złożyć życzenia przed wigilią? To jedna z takich chwil, która krępuje absolutnie wszystkich. Co można powiedzieć bliskiej osobie, którą znamy całe życie, lub wręcz przeciwnie, cioci, którą widzimy raz do roku? Z pomocą przychodzi rada od księdza. Daje trzy wskazówki, którymi trzeba się kierować podczas składania życzeń.
Jest kilka takich momentów w naszym życiu, gdy czujemy duże zawstydzenie. W końcu kto czuje się komfortowo, gdy tłum ludzi śpiewa mu "sto lat" lub gdy ktoś niezbyt zgrabnie składa mu życzenia przy wigilijnym stole? Jeśli ty również mówisz co roku stałą regułkę w stylu "dużo zdrowia, szczęści i pomyślności", to pora to zmienić! Pewien ksiądz postanowił podpowiedzieć, jak dopasować życzenia indywidualnie do osoby. Jeśli postąpisz według jego rad, złożysz życzenia, które będą oryginalne i prosto z serca.
Życzenia świąteczne nie muszą być krępujące!
W swoim życiu z pewnością złożyłeś mnóstwo życzeń i zapewne większość z nich jest nieco wymuszona, bo nie masz pojęcia, co innego mógłbyś powiedzieć. Aby temu zapobiec, warto pomyśleć jak ksiądz Piotr, który na swoim koncie na TikTok'u @ks.piotrjarosiewicz publikuje genialny poradnik dotyczący składania życzeń.
Pierwsza rada to zerknięcie na osobę z zewnątrz, co nam się w niej podoba. Dla przykładu można powiedzieć "świetnie się dziś ubrałeś, życzę ci, byś zawsze miał takie wyczucie stylu". Proste, a zarazem oryginalne, prawda? To przydatna wskazówka zwłaszcza wtedy, gdy nie znamy dobrze drugiej osoby.
Kolejna sprawa to docenienie jakiejś cechy charakteru u danej osoby. Jeśli wiesz, że ktoś jest pracowity, kreatywny, cierpliwy czy dobroduszny, pochwal go i powiedz, że życzysz sobie, by ta osoba w dalszym ciągu doskonaliła swoje wnętrze. Trzecia rada jest dość kontrowersyjna, lecz równie ciekawa. Otóż ksiądz Piotr zachęca do przeprosin. Tak, dobrze czytacie. Jego zdaniem warto podziękować bliskiej osobie za włożony trud czy cierpliwość drugiej osoby.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Gotowanie z użyciem folii aluminiowej
Wigilijne tradycje, które warto pielęgnować
Kiedy część oficjalna za nami, czeka nas czas ucztowania z pysznym jedzeniem. W trakcie lub po warto pochylić się nad staropolskimi zwyczajami, które kształtują naszą kulturę. Zacznij od przyszykowania dodatkowego nakrycia dla "zbłąkanego wędrowca", umieszczenia siana pod obrusem i powieszenia gałązki jemioły nad stołem.
Ponadto w trakcie jedzenia koniecznie urwij jedną łuskę z karpia i wsadź ją do portfela. Dzięki temu polepszysz swoją sytuację finansową w kolejnym roku. Zwróć uwagę na to, gdzie siedzisz, miejsce na rogu zwiastuje brak partnera w nowym roku. Ostatnią wróżbą, jaką można wykonać w samą wigilię, to zjedzenie jabłka i policzenie pestek. Jeśli jest ich parzysta liczba, to możesz spodziewać się miłości w nowym roku.