×

7 sygnałów świadczących o tym, że powinnaś pozbyć się niektórych ubrań

Chyba każda kobieta uwielbia kupować nową odzież oraz buty. Ale przychodzi też taki moment, kiedy należy pozbyć się części rzeczy i zrobić dobry przegląd szafy.

Trudna relacja z ubraniami 😉

Do kupno nowych ubrań żadnej kobiety nie trzeba przekonywać. Gorzej sprawa ma się w drugą stronę, gdyż większość pań nie potrafi pożegnać się ze swoją odzieżą. Nawet z tą już niepasującą do sylwetki. Ile sukienek zatrzymałaś w szafie mówiąc sobie, że kiedyś schudniesz i wreszcie będą dobre. 😉 Jednak nadchodzi taki moment, kiedy każda szafa woła o pomoc. Wówczas należy dobrze przejrzeć wszystkie ubrania i niektórych zwyczajnie się pozbyć.

ciuchy
Priscilla Du Preez/unsplash

7 oznak, że należy zrobić przegląd szafy i pozbyć się części ubrań

1. Z sentymentu

Niektóre sukienki czy spodnie trzymamy tylko ze względów sentymentalnych. Nie ma w tym nic złego i miło jest mieć w szafie kreację, w której np. poszłaś na pierwszą randkę ze swoim ukochanym. 😉 Natomiast te rzeczy nie powinny stanowić większości Twojej szafy. Zatrzymaj tylko kilka ubrań, które są nośnikami wspomnień.

via GIPHY

2. Niepasujące do figury

Koniecznie wyeliminuj te ubrania, w których czujesz się skrępowana. Nie ma sensu chomikować tych niepasujących do figury, rozciągniętych, za małych lub tych, w których wyglądasz niekorzystnie. Wyrzuć również odzież wykonaną z drapiących i podrażniających skórę tkanin.

ciuchy
beccamchaffie/unsplash

3. Plamy, dziury

Przejrzyj wszystkie sukienki, bluzki, swetry i sprawdź czy nie mają dziur, plam lub brzydkiego zapachu. Spróbuj samodzielnie doprowadzić je do porządku lub oddaj do pralni chemicznej lub krawca. Jeśli profesjonalne czyszczenie nie pomoże, to będziesz musiała wyrzucić ubrania, w których już nie da się chodzić.

ciuchy
sweetpagesco/unsplash

4. Długo nienoszone

Przypisz ubraniom datę ważności od noszenia. 😉 Jeżeli danej kurtki bądź spodni nie nosiłaś od roku, to znaczy, że straciły przydatność do użycia. Takie rzeczy możesz spokojnie wyeliminować ze swojej szafy i na pewno nie będziesz za nimi tęsknić.

via GIPHY

5. Odzież służbowa

Czasami zdarza się, że wraz z przyjęciem nowej oferty pracy, musisz całkowicie zmienić dress code. Księgowa potrzebuje zupełnie innych ubrań niż instruktorka fitnessu. Dlatego wyeliminuj te ubrania, które w obecnym momencie Twojego życia, są Ci zupełnie nieprzydatne.

ciuchy
jamillatrach/unsplash

6. Nie Twój styl

Styl może zmieniać się wraz z wiekiem. Usuń z szafy te stroje, które już przestały Ci się podobać i nie pasują do Twojego nowego stylu. Ubrania dużo mówią o naszej osobowości i możesz dzięki nim wyrażać emocje.

via GIPHY

7. Przeróbki

Cześć rzeczy, które bardzo lubisz a już kompletnie na Ciebie nie pasują, możesz spróbować przerobić. Krawcowe potrafią czynić prawdziwe cuda i są w stanie przywrócić blask lekko sfatygowanym ubraniom.

via GIPHY

Do kosza warto wyrzucić te z ubrań, które mają nieusuwalne plamy, są zniszczone bądź zmechacone. Te w dobrym stanie oddaj na cele charytatywne, do charity shopu, sprzedaj lub rozdaj znajomym.

Jak często robisz przegląd swojej szafy?

Źródła: www.thespruce.com

Może Cię zainteresować